Prawa ucznia - kup na TaniaKsiazka.pl

Prawa ucznia to książka szczególna. Przede wszystkim, dlatego, że jej autorem jest Mikołaj Wolanin, który ma zaledwie siedemnaście lat. Poza tym publikacja porusza też niezwykle ważny temat, jakim są prawa ucznia. Przy okazji warto wspomnieć, że Wolanin jest nie tylko młodym autorem. Pełni także funkcję fundatora oraz prezesa Fundacji na rzecz Praw Ucznia. W związku z tym prezentowana dziś książka zainteresuje szczególnie każdego ucznia, rodzica, nauczyciela, jak i tych, którzy najzwyczajniej w świecie chcieliby zgłębić poruszany temat. Książka jest już dostępna w sprzedaży. Jesteście zainteresowani, co w niej znajdziecie? Koniecznie czytajcie dalej!

Prawa ucznia - kup na TaniaKsiazka.pl

Prawa ucznia – kilka słów o lekturze

Książka w wersji monografii to zbiór praw ucznia, które są (lub mają być) powszechnie respektowane w polskich szkołach. Tym samym czytelnicy znajdą tu prawne uregulowania praw ucznia. Następnie autor postarał się w sposób jasny i przejrzysty wyjaśnić i opisać każde z nich. Tłumaczy przy tym, jak uczniowie mogą z nich korzystać. Ponadto Wolanin przedstawia stan dotychczasowych badań oraz badań własnych w zakresie wiedzy o prawach ucznia wśród uczniów. A także ich przestrzegania przez osoby, które są do tego zobligowane.

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że temat staje się coraz bardziej aktualny. Uczniowie zaczynają mieć odwagę do tego, by walczyć o swoje prawa i o to, by były przestrzegane. Dowód? To choćby facebookowe grupy, dotyczące praw ucznia, których członkami są tysiące osób! Prezentowana dziś książka jako pierwsza wymienia katalog 13 praw, które powinny być zagwarantowane każdemu uczniowi. W tym miejscu warto również wspomnieć, że publikacja doczekała się pozytywnej recenzji od prof. dr hab. Ewy Jarosz – kandydatki na Rzeczniczkę Praw Dziecka z poparciem wielu organizacji społecznych. Ponadto czytelnicy znajdą tu także postulaty zmian w prawie, które mają na celu zwiększenie znaczenia praw ucznia w szkołach.

Przypominamy, że książka pt. Prawa ucznia jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś publikację znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu czytelnikowi, który ma w swoim domu ucznia.