Miłośnicy kryminałów mają sporo powodów do zadowolenia. Pożądanie i śmierć to najnowsza powieść autorstwa J. D. Robba, którą mogą już mieć na swoich półkach. Fala zachwytu nad ową książką utwierdza w przekonaniu, że autorka nie wypadła z obiegu. Znów zapewnia fanom pełen napięcia thriller oraz intrygę owianą lekką dozą humoru. Przy okazji warto wspomnieć, że J. D. Robb to pseudonim, pod którym ukrywa się tak naprawdę Nora Roberts. Na koncie ma ona ponad dwieście powieści sprzedanych w łącznym nakładzie 400 milionów egzemplarzy. Robi wrażenie, prawda?

Pożądanie i śmierć – opis fabuły

Główną bohaterką jest porucznik Eve Dallas, która tropi dwójkę bezwzględnych zabójców. Ella-Loo oraz jej ukochany Darryl, którego niedawno wypuszczono z więzienia odkryli, że morderstwo wzbudza w nich wzajemne pożądanie. Para postanawia, że już nigdy więcej się nie rozstaną i wyruszają w podróż z Arkansas do Nowego Jorku. Po drodze pozbawiają życia przypadkowo spotkanego mężczyznę, co doprowadza do odkrycia przerażającej zależności. To właśnie owa zbrodnia wywołuje u Elli-Loo gwałtowne i silne pożądanie do partnera. Ponadto w kobiecie rodzi się nieodparte pragnienie, by ponownie kogoś zabić.

Para podąża do Nowego Jorku w nadziei, że znajdą tam życie, na jakie zasługują. Zostawiają jednak za sobą krwawy ślad, który zdradza ich posunięcie. Porucznik Dallas wraz z poddanymi z wydziału zabójstw mają zamiar dopaść zbrodniarzy. Eve z mężem u boku czuje się pewnie i liczy na to, że para zbiegów dostanie to, na co naprawdę zasłużyli. Jak skończy się ta historia, czy ktoś jeszcze ucierpi? I kto ma większe szanse na zwycięstwo – miłość czy sprawiedliwość?

Książkę Pożądanie i śmierć znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!