Powstanie serial o Thorgalu. Sprawdź serię komiksów w TaniaKsiazka.pl

Mam wiadomość, która ucieszy wszystkich fanów komiksów, zwłaszcza tych, którzy cenią  te o Thorgalu. Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji niemiecki reżyser, Florian Henckel von Donnersmarck, potwierdził to, że powstanie serial oparty na serii komiksów o przygodach Thorgala Aegirssona.

Powstanie serial o Thorgalu. Sprawdź serię komiksów w TaniaKsiazka.pl

Okładka: Thorgal: Młodzieńcze Lata, tom 5. Slivia

Serial o Thorgalu, po 10 latach starań

Reżyser przez 10 lat starał się o prawa do ekranizacji, bo jest wielkim fanem Thorgala. Dodatkowo Florian Henckel von Donnersmarck planuje stanąć na czele grupy scenarzystów i chce wyreżyserować jak największą ilość odcinków.

Komiksowa seria Thorgal

Thorgal to seria komiksowa, która wpisuje się w nurt fantasy. Jej twórcami są belgijski scenarzysta Jean Van Hamme i polski rysownik Grzegorz Rosiński.

Pomysł na cykl komiksów o Thorgalu narodził się w 1976 roku, a rok później na łamach belgijskiego magazynu Tintin i polskiego czasopisma Relax ukazał się pierwszy odcinek serii. W 1980 roku wydano komiks w książkowej wersji i w takiej ukazuje się do dziś.

Tytułowy bohater, Thorgal Aegirsson, wychowuje się wśród wikingów, jednak nie jest jednym z nich. Jego rodzice nie są Ziemianami i przypadek sprawia, że bohater jako niemowlę trafia na Ziemię. Wikingowie znajdują go na brzegu morza, po wielkim sztormie. To gwiezdne dziecko, któremu nadano imię na cześć Thora, wikińskiego boga piorunów i Argira, boga wód.

Thorgal jest bardzo silny i nie brakuje mu inteligencji. Dodatkowo ma też niebywały fart, ale nie jest superbohaterem. To postać, która poszukuje swojego miejsca w świecie. Jednak decyzje bogów Asgardu sprawiają, że nie może wieść spokojnego życia.

W ramach głównej serii powstało 36 komiksów, a ostatni Aniel powstał w tym roku. W skład cyklu wchodzą też serie poboczne: Kriss de Valnor (8 tomów), Louve (7 tomów) i Młodzieńcze lata (6 tomów).

Cykl komiksów o Thorgalu podbił serca Czytelników na całym świecie. Poza polską i francuską wersją językową komiks opublikowano też m.in.: po angielsku, rosyjsku, czesku, flamandzku, włosku, hiszpańsku, turecku, koreańsku, duńsku, szwedzku, norwesku, niemiecku, grecku, a to jeszcze nie wszystkie języki, w których go wydano.

Ciekawe, jak długo będziemy musieli czekać na serial Thorgal? Z pewnością minie jeszcze kilka lat, zanim go obejrzymy. Tymczasem, jeżeli jesteście ciekawi historii tego bohatera, to serię komiksów znajdziecie w tym miejscu.