Literatura obyczajowa

Powstanie ósma część Siedmiu sióstr! Współautorem Harry Whittaker – syn Lucindy Riley

Powstanie ósma część Siedmiu sióstr! Współautorem Harry Whittaker - syn Lucindy Riley

Niespełna miesiąc temu czytelniczy świat obiegła bardzo smutna wiadomość o przedwczesnej śmierci Lucindy Riley. Niewielkim – ale zawsze – pocieszeniem dla fanów pisarki może być informacja potwierdzona przez syna zmarłej autorki: powstanie ósma część Siedmiu sióstr! Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Powstanie ósma część Siedmiu sióstr! Współautorem Harry Whittaker - syn Lucindy Riley

Atlas. Historia Pa Salta, czyli ósma część Siedmiu sióstr

Niedługo przed wydaniem Zaginionej siostry, czyli siódmej części siostrzanej sagi, Lucinda Riley zapowiedziała, że pracuje nad ósmym, dodatkowym tomem serii, w którym wyjaśni się, kim jest Pa Salt.

Pisarka napisała kilka najważniejszych rozdziałów i przygotowała szczegółowy plan całości powieści. Życzeniem autorki było, aby w razie jej przegranej w walce z chorobą, prace nad książką dokończył jej najstarszy syn, Harry Whittaker. Niedługo potem okazało się, że niestety sprawdzi się najczarniejszy scenariusz.

Harry potwierdził, że Atlas. Historia Pa Salta będzie miała światową premierę na wiosnę 2023 roku. 

W oświadczeniu opublikowanym przez Wydawnictwo Albatros (polskiego wydawcę twórczości Lucindy Riley) możemy przeczytać zapewnienie syna pisarki:

Mama powierzyła mi serię „Siedem sióstr” i wszystkie związane z nią sekrety, a ja zamierzam dotrzymać danej jej obietnicy i podzielić się nimi z jej wiernymi czytelnikami. Bądźcie spokojni, wiosną 2023 roku, cały świat dowie się, kim był Pa Salt i dlaczego adoptował siostry.

~ Facebook, WydawnictwoAlbatros

Lucinda Riley saga Siedem sióstr

Saga Siedem sióstr Lucindy Riley

Seria Siedem sióstr to książki obyczajowe utrzymane w specyficznym, baśniowym klimacie. Każdy tom poświęcony jest innej siostrze.

Bohaterki spędziły razem dzieciństwo w domu przybranego ojca, Pa Salta, który nadał córkom imiona Plejad. Później ich drogi się rozeszły.

Po śmierci Pa Salta, kobiety powracają do domu. Tam dowiadują się więcej o swoim pochodzeniu oraz odkrywają, że istnieje jeszcze jedna, zaginiona siostra.

Wszystkie wydane dotąd książki z serii Siedem sióstr znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Książki Lucindy Riley dostaniecie TUTAJ.

Zobacz także: