Wieść o tym, że powstanie oficjalny prequel serii o Jamesie Bondzie ucieszy nie tylko fanów najsłynniejszego na świecie agenta. To także doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości angielskiego pisarza, Anthony’ego Horowitza. Dlaczego? Bo to właśnie on ma być odpowiedzialny za wspomnianą książkę. Czytelnicy, którzy interesują się literaturą kryminalną, bez wątpienia kojarzą to nazwisko. Sławę przyniosły mu takie powieści jak Morderstwa w Somerset czy Upiorna szkoła. Teraz zajmie się stworzeniem kolejnego dzieła, które z pewnością przyniesie mu wielu nowych Czytelników. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się czegoś więcej!

Oficjalny prequel serii o Jamesie Bondzie - Anthony Horowitz

http://www.inkpellet.co.uk

Oficjalny prequel serii o Jamesie Bondzie – kilka słów

Na początku warto wspomnieć, że Anthony Horowitz posłuży się materiałami pozostawionymi przez Iana Fleminga, by stworzyć fabułę nowej historii. Zostały mu one udostępnione przez spadkobierców twórcy jednego z najbardziej znanych agentów. Książka ma nosić tytuł Forever and a Day, co możemy przetłumaczyć, jako Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Powieść ma prezentować pierwszą misję agenta, który pełni służbę w ochronie królowej. Wydawca prequela zdradził już, że fabuła rozpocznie się od momentu, gdy na wodach Marsylii zostanie znalezione ciało agenta o kryptonimie 007. Mężczyzna padł ofiarą nieznanego sprawcy. Miejsce zmarłego ma zająć właśnie James Bond.

Anthony Horowitz wydaje się idealnym kandydatem na stworzenie takiej historii. W swoim literackim dorobku ma już powieść z Bondem w roli głównej. Mowa tu oczywiście o powieści pt. Cyngiel śmierci. Ponadto swój talent udowodnił również, tworząc opowieści o Sherlocku Holmesie, które do dziś cieszą się dużą popularnością wśród Czytelników.

To, co z pewnością Czytelników interesuje najbardziej, to przewidywana data publikacji. Otóż światowa premiera książki ma odbyć się 31 maja 2018 roku. Kiedy oficjalny prequel serii o Jamesie Bondzie pojawi się na polskim rynku i czy w ogóle będzie miało to miejsce? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Anthony’ego Horowitza, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książki autora znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!