TVP 2 ogłosiło, że pracuje nad dwoma produkcjami. Będą to ekranizacje powieści historycznych Legion Elżbiety Cherezińskiej oraz Twierdza Igora Janke. Pojawią się one na antenie dwójki, jako mini seriale. Każdy z nich będzie się składał z 6 odcinków. Ich premiera zaplanowana jest na 2017 rok.

Powstaną seriale na podstawie powieści Legion i Twierdza

Z informacji przekazanej przez dyrektora TVP2, Macieja Chmiela, wiemy, że oba seriale znajdują się aktualnie na etapie prac scenariuszowych. Wyjawił on także, że są to dość skomplikowane projekty, dlatego też twórcy nie spieszą z produkcją i ukażą się one na antenie jak będą po prostu gotowe. Nie poznaliśmy jeszcze samych autorów scenariuszy. Podobnie ma się sytuacja z reżyserami i odtwórcami głównych ról.

Legion Elżbiety Cherezińskiej to książka o dziejach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. Oddziału Narodowych Sił Zbrojnych, który powstał w sierpniu 1944 roku i prowadził na terenie Polski walki zarówno z Niemcami, jak i Sowietami. Autorka przedstawia w powieści marsz brygady na zachód w celu połączenia się ze stacjonującymi tam Polskimi Siłami Zbrojnymi.

legion

Z kolei Igor Janke w swojej książce Twierdza prezentuje historię Solidarności walczącej. Zakonspirowanej, podziemnej organizacji antykomunistycznej. Założona w 1982 we Wrocławiu przez Kornela Morawieckiego, prowadziła działalność wywiadowczą, wydawniczą i propagandową. W ten sposób walczyła o wolną Polskę z komunistycznym aparatem władzy. Autor książki ujawnia w swoim dziele wiele nieznanych dotąd faktów na temat ludzi wchodzących w skład Solidarności walczącej, a także opisuje ich bohaterskie czyny. Twierdza daje możliwość zapoznania się z aktywnością polskiego podziemia antykomunistycznego oraz brutalnością Służb Bezpieczeństwa.

twierdza