Poradniki

Popularne poradniki w 2018 roku to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na pozycje, które w minionym roku cieszyły się największym zainteresowaniem wśród czytelników. Dzisiejsze zestawienie przypadnie więc do gustu każdemu wielbicielowi tego gatunku. Kto wie, być może przegapiliście jakiś ciekawy tytuł? Tym bardziej warto zerknąć na przygotowane przez nas zestawienie. Powstało ono oczywiście dzięki uprzejmości naszej zaprzyjaźnionej księgarni TaniaKsiazka.pl, która udostępniła nam informacje o tym, które poradniki były najpopularniejsze w 2018 roku. Ze swoich obserwacji możemy napisać, że czytelnicy sporo interesowali się poradnikami, dotyczącymi wychowywania dzieci. Tym samym można stwierdzić, że pojawił się słuszny i optymistyczny trend wychowywania dzieci coraz bardziej świadomie. Zainteresowani, jakich jeszcze porad szukano w książkach? Koniecznie zerknijcie na nasze zestawienie.

Popularne poradniki w 2018 roku – SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

SEXEDPL - kup na TaniaKsiazka.plTa książka to zapis osiemnastu rozmów, które modelka Anja Rubik przeprowadziła z ekspertami z różnych dziedzin. Tym samym autorka porusza tematy, które w polskim społeczeństwie dalej stanowią temat tabu. Choć w swoim założeniu książka jest skierowana do młodzieży, skorzysta na niej czytelnik w każdym wieku. Zwłaszcza jeśli chce poszerzyć swoją wiedzę w tematach związanych z intymnością i ciałem. To proste w odbiorze kompendium wiedzy dla nastolatków. Książka jest podzielona na 14 rozdziałów przedstawionych w formie pytań i odpowiedzi. Tematy, które pojawiają się w treści, to seksualność, kim jestem, rozwój emocjonalny, choroby przenoszone drogą płciową (STI), wirus HIV, świadoma zgoda, prawa nastolatków, LGBTQ+ i wiele innych.

Popularne poradniki w 2018 roku – Potęga podświadomościPotęga podświadomości - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Doktor Murphy przez wiele lat badał i sprawdzał to, w jaki sposób osiągamy nasze cele i marzenia. Okazało się, że główną przeszkodą na drodze do ich realizacji jesteśmy właśnie my sami. Tym samym wiara, jaką posiadamy w sobie, musi stać się rzeczywista. Jeśli zaprzeczamy, że mogłoby nam się cokolwiek w ogóle udać, będziemy podejmować takie właśnie kroki, aby udowodnić naszą tezę. W związku z tym poradnik pomaga uwolnić umysł od podobnych ograniczeń i pokazuje, jak osiągnąć swoje cele. Sukces, dobrobyt, prestiż, grupa przyjaciół, miłość: wszystko jest w zasięgu waszej ręki. Najważniejsze, co trzeba zrobić, to zmienić sposób myślenia.

Popularne poradniki w 2018 roku – Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko - sprawdź na TaniaKsiazka.plTen poradnik stara się odpowiedzieć na pytanie, jak zachowania rodziców mogą wpłynąć na percepcję oraz zachowanie dziecka. Często skutki naszych zachowań są nieoczekiwane. Książka przytacza liczne przykłady tego, jak dziecko odbiera poszczególne sytuacje i jak reaguje na negatywne emocje. Okazuje się, że znaczny wpływ na dziecko walczące o swoją pozycję ma rodzina. To wartości i przekonania najbliższych kształtują wrażliwy umysł dziecka. W związku z tym pozycja autorstwa Kim Palega oraz Patricka Fanninga to niezastąpione kompendium wiedzy. Pomaga zrozumieć rodzicom relacje w rodzinie oraz ułatwia ocenę zachowania dzieci. Wszyscy zabiegamy o akceptację, brak akceptacji powoduje patologie. Nie pozwólcie, aby wasze dzieci czuły się zagrożone.

Popularne poradniki w 2018 roku – Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Jest to bestsellerowy poradnik dla rodziców, który pokazuje, jak efektywnie porozumiewać się z dzieckiem.Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały - kup na TaniaKsiazka.pl

Niczego nie da się zmienić w kilka chwil. Warto jednak sprawić, aby nasze decyzje i postępowanie było mądre i przemyślane. Dla dzieci świat jest ogromnym miejscem zabaw, poznawania nowych sytuacji i ciekawych zdarzeń, z którymi nigdy wcześniej nie miały do czynienia. W związku z tym autorki przedstawiają w swojej książce efekty wieloletniej pracy i doświadczenie, jakie zdobyły w pracy z dziećmi. Tym samym pozycja przeznaczona jest głównie dla rodziców, którzy mają maluchy w wieku od 2 do 7 lat. Jednak z pewnością przyda się i tym, którzy dopiero planują rodzicielstwo.

To wybawienie w niejednej sytuacji i poradnik, który potrafi działać cuda. Dziecko często buntuje się i nie chce nas słuchać. Nie oznacza to, że musi tak być zawsze: czasem to z naszej strony powinna nastąpić zmiana, która pociągnie za sobą same dobre rezultaty.

Popularne poradniki w 2018 roku – Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały - kup na TaniaKsiazka.plKorzystając z porad autorek macie szansę wychować pociechę, która z wami rozmawia i współpracuje, a w konsekwencji rośnie na świadomego, mądrego emocjonalnie człowieka. Rady przedstawione zostały w zabawny sposób, tym samym łatwo się je przyswaja i stosuje w praktyce. Proponowana książka może pomóc wam nauczyć się tego, jak właściwie rozmawiać z dzieckiem. Autorki dzielą się tutaj z Czytelnikiem własnym doświadczeniem na temat rodzicielskich dylematów. Robią to w sposób niezwykle osobisty i pełen życzliwości. Możemy więc czerpać garściami z ich bogatego doświadczenia na temat dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar.

Znajdziecie tu informacje na temat przyczyn wychowawczych porażek oraz sposobów ich unikania. Dzięki temu możesz posiąść sekret dojrzałego i satysfakcjonującego rodzicielstwa. Satysfakcjonującego dodajmy zarówno dla was, jak i waszego dziecka.

Popularne poradniki w 2018 roku – 7 nawyków skutecznego działania

To książka, która nazywana jest przez wielu biblią współczesnego człowieka dbającego o rozwój osobisty. I nic nawyków skutecznego działania - zobacz na TaniaKsiazka.pl dziwnego, nie jest to bowiem jeden z wielu poradników traktujących temat powierzchownie, ale rzetelny podręcznik. Tym samym pomoże Czytelnikowi osiągnąć sukces w życiu zawodowym, społecznym i osobistym. Autor podaje nie tylko wskazówki, co robić, a czego unikać, by osiągnąć sukces, ale również analizuje prawdziwe przykłady.

Stephen R. Covey pokazuje, jak zmienić swoje podejście do realizowanych zadań i stawianych przez życie wyzwań, by nastawić się na osiągnięcie sukcesu. Uświadamia, jak wielki wpływ na ostateczny efekt naszych działań ma podejście. Podpowiada, by koncentrować się na tym, na co mamy wpływ i nie tracić niepotrzebnie energii. Ponadto wskazuje, jaka siła drzemie we wspólnym działaniu, w pracy zespołowej i jak ważne jest wzmacnianie relacji z innymi ludźmi.  Tym samym uczy, jak skutecznie inspirować siebie i innych do twórczych działań.

Popularne poradniki w 2018 roku – Soda oczyszczona na straży zdrowia

Soda oczyszczona na straży zdrowia - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążkę polecić można wszystkim, którzy w trosce o utrzymanie dobrego zdrowia prędzej skierują się w stronę naturalnych rozwiązań, aniżeli drogich preparatów na bazie chemii. Informacje na temat zastosowania sody pokazują, jak bardzo ważna w kuracjach różnego typu jest znajomość rozwiązań opartych na prawach natury. Soda oczyszczona okazuje się nie tylko standardowym preparatem, stosowanym na co dzień w kuchni. Ma przede wszystkim bardzo szerokie właściwości lecznicze, uzdrawiające i leczące wiele dolegliwości.

Twórcą kompendium na temat sody jest profesor Iwan Nieumywakin. Leczy i uzdrawia ludzi z całego świata już od czterdziestu lat. Z jego doświadczenia oraz wiedzy skrupulatnie korzystają zarówno dyplomowani lekarze działający w przychodniach i szpitalach, jak i osoby związane z doświadczaniem i poszukiwaniem rozwiązań z kręgu medycyny naturalnej. Tym samym z książki wyłania się wiedza oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz licznych próbach.

Popularne poradniki w 2018 roku – Pułapki myślenia

To pozycja, która zainteresuje przede wszystkim osoby zawodowo zajmujące się podejmowaniem decyzji, na przykład Pułapki myślenia - kup na TaniaKsiazka.plprojektantów czy ekonomistów. Autor prezentuje koncepcję dwóch sposobów myślenia: szybkiego i wolnego. Pierwszy z nich kojarzy się z intuicją i opiera się na znanych schematach, stereotypach i zwyczajach. W związku z tym nie wymaga od ludzkiego umysłu dużego wysiłku i wydatku energetycznego. Odpowiedzialny jest w szczególności za nasze odruchy, pierwsze wrażenia i reakcje na dostarczane nam impulsy. Drugi opiera się na wnikliwej analizie informacji oraz stosowaniu wiedzy i dedukcji. Z pozoru więc zapewnia dużo bardziej obiektywny osąd rzeczywistości. Ale czy na pewno?

Autor, wyjaśniając sposób, w jaki funkcjonuje ludzki mózg, wskazuje, jak łatwo go stymulować czy wpływać na jego pracę. Oznacza to, że do pewnego stopnia da się manipulować ludzkimi osądami oraz wpływać na podejmowane przez nas decyzje. Autor wspomina o błędach poznawczych, których człowiek doświadcza, gdy opiera się wyłącznie na swoich odczuciach i subiektywnej pewności siebie.

Popularne poradniki w 2018 roku – Potęga teraźniejszości

Potęga teraźniejszości - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka ta pokazuje drogę ku oświeceniu i adresowana jest do tych, którzy drogą tą pragną podążać. W związku z tym to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie i potrzebują przewodnika, który im w tym pomoże. Inspirowana jest filozofią mistrzów aikido. Droga ta wymaga zatem koncentracji i wejścia w sferę życia, gdzie nie ciążą czas, problemy, myślenie, czy brzemię osobowości.

To poruszająca, mądra i inspirująca lektura. Stworzona przez autora, który został uznany przez Watkins Review za najbardziej wpływowego na świecie autora książek o duchowości. Zresztą Eckhart Tolle jest sam w sobie postacią niezwykłą. Studiował psychologię, filozofię i literaturę na Uniwersytecie Londyńskim. Studia doktoranckie odbył natomiast na słynnym Uniwersytecie Cambridge. Ponadto nie jest przedstawicielem żadnej religii ani też wyznawcą jakiejś jednej, konkretnej szkoły filozoficznej. W swych pracach oczywiście inspiruje się rozmaitymi nurtami. Jednak stara się wydobyć z nich to, co naprawdę ważne jest dla ludzi pragnących zmienić na lepsze swoje życie.