Gra o tron

Fanów Gry o tron jest wielu i ciągle ich przybywa, czy to za sprawą książek czy też dzięki kolejnym sezonom serialu. Jakiś czas temu w pomyśle na prezent proponowaliśmy Wam wersję graficzną książki pana Martina – „Gra o Tron. Powieść graficzna. Tom 1„. Dziś mamy kolejne propozycje.

Rycerz Siedmiu Królestw - George R.R. MartinRycerz Siedmiu Królestw – George R.R. Martin

Trzy minipowieści osadzone w świecie GOT (Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy rycerz). Mamy tu wszystko to, co Martinomaniacy lubią najbardziej: wartką akcję, „rycerską” fabułę, rubaszny humor i szczyptę magii. Głównym bohaterem jest młodzieniec o imieniu Dunk, dla którego codziennością są turnieje rycerskie, zhańbione damy i dworskie intrygi. Jego najlepszy kumpel to wdzięcznym przezwisku Jajo to w rzeczywistości Aegon V Targaryen, późniejszy król Westeros. Ta wesoła kompania przeżywa razem mnóstwo przygód. Wydarzenia opisane w tym zbiorze mają miejsce przed tymi z GOT i stanowią doskonałe dopełnienie sagi.

Gra o tron i filozofia Słowo tnie głębiej niż miecz - Henry Jacoby, William Irwin Gra o tron i filozofia Słowo tnie głębiej niż miecz – Henry Jacoby, William Irwin

Coś dla prawdziwego fana Gry o tron. Dzięki tej pogłębionej interpretacji można dokładnie „wgryźć” się w fabułę serii, odnaleźć wątki, na które przedtem nie zwróciliśmy uwagi, dostrzec dobrze schowane ścieżki.

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera - George R.R. Martin Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera – George R.R. Martin

Tytrion Lannister jest chyba najpopularniejszą postacią w całej serii. Inteligentny, błyskotliwy i przebiegły. Ta książka to zbiór jego najzabawniejszych , najlepszych, najbardziej nieprzyzwoitych i najmądrzejszych powiedzonek Tyriona. Czysta rozrywka.