Zapowiedzi i nowości

Pomnik Cesarzowej Achai tom 5 kończy słynną serię Ziemiańskiego

Andrzej Ziemiański po raz kolejny udowodnił, że obdarzony jest niezwykłym talentem pisarskim. Niecały tydzień temu miała miejsce premiera jego nowej książki, Pomnik Cesarzowej Achai tom 5. Tym samym pisarz zamknął całą serię o identycznym tytule, serwując fanom 966 stron, kończących fantastyczną przygodę bohaterów cyklu.

achaia

Pomnik Cesarzowej Achai to seria opowiadająca o przygodach młodej czarownicy Kai, Polskim poruczniku Tomaszewskim oraz Shen, która jako ochotniczka walczy w armii Imperium. Wydarzenia dzieją się tysiąc lat po tych, które miały miejsce we wcześniejszej trylogii Andrzeja Ziemiańskiego, Achaja. Dzięki niesamowitemu kunsztowi pisarskiemu autora, czytelnicy mają okazję zapoznać się z fantastycznym uniwersum, który jest alternatywną wizją rozwoju świata, w którym żyje człowiek.

Pomnik Cesarzowej Achai tom 5 kończy słynną serię Ziemiańskiego

Pomnik Cesarzowej Achai tom 5 to niezwykle wciągająca powieść, która zabiera czytelnika w równoległy świat. Historia po brzegi wypełniona jest intrygą, wojną i poczuciem humoru, tak dobrze znanym wszystkim fanom Ziemiańskiego. Przekonaj się, co czeka Imperium w czasach, gdy do władzy dochodzą silne, niezależne kobiety. Wielki finał rozstrzygnie, kto przeżyje a kto zginie.

Naturalistyczne opisy, wyważona brutalność i specyficzny język bohaterów, wszystko to, z czego słynie autor, fani znajdą również w ostatniej części cyklu Pomnik Cesarzowej Achai. Ziemiański po raz kolejny udowadnia, że bez wątpienia jest jednym z lepszych pisarzy fantasy w Polsce a jego talent wydaje się być niewyczerpany.

Pomnik Cesarzowej Achai tom 5 ukazał się nakładem wydawnictwa Fabryka słów i na rynku pojawił się 18 maja tego roku. To z pewnością miły prezent na wiosnę dla wszystkich fanów twórczości Andrzeja Ziemiańskiego. Czytaliście już? Znacie całą serię, łącznie z trylogią Achaja, czy może dopiero przymierzacie się do kupna? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi wrażeniami!