Pokochawszy. O miłości w języku - kup na TaniaKsiazka.pl

Pokochawszy. O miłości w języku to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników polskiego języka i poradników psychologicznych. Prezentowana dziś pozycja jest ciekawa pod wieloma względami. Jej autorami są Jerzy Bralczyk oraz Lucyna Kirwil. Połączenie tak wybitnego językoznawcy, jak profesor Bralczyk i psycholog Kirwil daje naprawdę zaskakujące efekty. Jeśli dodamy do tego fakt, że od 35 lat są małżeństwem, otrzymujemy idealny przepis na fascynującą lekturę. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Pokochawszy. O miłości w języku – rozmowy czar

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil od lat prowadzą nieustające romowy. Czasem są one poważne, czasem całkiem niepoważne, czasem spokojne, a czasem pełne emocji. Zawsze jednak są one błyskotliwe i nigdy nudne.

W prezentowanej dziś książce prowadzą rozmowę z Karoliną Oponowicz. Wspólnie dyskutują o wszystkim tym, co wiąże się z miłością. To romantyczne wyznania, zakochanie się i odkochanie, seks, kłótnie, listy miłosne, czułe słowa, kicz, rozstanie i miłość dojrzała. Wszystkie te sprawy są rozpatrywane pod kątem języka i emocji. Łatwo jednak domyślić się, że te perspektywy nie zawsze się pokrywają. Dlatego też w wymianie zdań między nimi, nie brakuje ognia. Przy okazji Czytelnicy będą mieli szansę poznać miłosną historię Jerzego Bralczyka i Lucyny Kirwil. Autorzy opowiadają o początku swojego związku, najbardziej burzliwych kłótniach, językowych nieporozumieniach czy małżeńskich rytuałach.

Czy stwierdzenie, że miłość jest jak róża, to kicz? Jak wygląda najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Czy są sposoby na to, by miłość trwała wiecznie? I dlaczego tak mnóstwo seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Albo czy profesor Jerzy Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża „Juruś”?

Na te oraz wiele, wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź w prezentowanej dziś książce. Pokochawszy. O miłości w języku znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę lekturę wszystkim miłośnikom polskiego słowa. Gwarantujemy, że połączenie Bralczyka i Kirwil nie pozwoli Wam się nudzić ani przez chwilę. Koniecznie sprawdźcie to sami!