Planeta woda to powieść, której autorem jest znany, rosyjski pisarz – Boris Akunin. Jego książki przetłumaczono na ponad 35 języków i sprzedano je w nakładzie 20 milionów egzemplarzy. Warto przy tym wspomnieć, że najnowsza historia to już 15 część (tak, tak!) cyklu o Eraście Fandorinie – moskiewskim detektywie.

Planeta woda

Planeta woda – opis fabuły

Główny bohater Erast Pietrowicz trafia na wyspę Saint Constantin, podążając tropem znanego mordercy, zwanego „Liliowym Maniakiem”. Tam dokonuje niezwykłego odkrycia. Natrafia na podwodne miasto i tajną organizację kierowaną przez szalonego potomka Napoleona, który chce przejąć władzę nad światem.

Erast Pietrowicz dociera do zawołżskiej guberni, gdzie planuje odszukać zabójcę przeoryszy miejscowego monasteru. To śledztwo ma jednak dla detektywa szczególne znaczenie. Wszystko, dlatego iż dotyczy śmierci jego dawnej ukochanej. Kiedy podróżuje z Częstochowy do Warszawy zostaje on poproszony o pomoc, skutkiem czego podejmuje kolejne śledztwo. Ma za zadanie wytropić sprawcę napadu na pocztowy wagon. W pogoni za złoczyńcą o mylącej nazwie „Cukiereczek” detektyw dociera aż do Krakowa.

Chcecie dowiedzieć się, kim był naprawdę genialny naukowiec Krank? Interesuje was czy zbiegły więzień okaże się mordercą przeoryszy? Oraz co planują w Krakowie Lenin i Stalin? Koniecznie zapoznajcie się z najnowszą powieścią Borisa Akunina! Historia nie tylko wciąga, ale jest również swoistym hołdem dla XIX wieku. Wieku, gdzie literatura była wielka, wiara w postęp bezgraniczna a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem i elegancją.

Planeta woda to gwarantowane emocje! Książka trzyma w napięciu do ostatniej chwili i idealnie nadaje się dla wszystkich miłośników sensacji oraz mrocznej intrygi.