Piosenkarze - kup na TaniaKsiazka.pl

Piosenkarze to jedna z tych książek, które obowiązkowo powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika muzyki. Dokładnie tak! Jeśli ponadto jesteście wielbicielami dobrej literatury faktu, ta lektura spełni wszelkie Wasze oczekiwania. Nawet te najbardziej wygórowane.

Warto tutaj wspomnieć, że Emilia Padoł ma na koncie już kilka podobnych pozycji. Za jej sprawą na polskim rynku pojawiły się takie tytuły jak: Damy PRL-u, Dżentelmeni PRL-u oraz Piosenkarki PRL-u. Nic więc dziwnego, że przyszedł w końcu czas również na panów. I tak oto w ręce Czytelników ma szansę trafić kolejna perełka z serii.

Piosenkarze – znani, lubiani, cenieni

Kogo tym razem bierze na tapetę autorka? To same najznakomitsze, polskie nazwiska. Wśród nich znajdują się: Maciej Kossowski, Krzysztof Klenczon, Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Stan Borys, Edward Hulewicz, Andrzej Dąbrowski czy Andrzej Zaucha. Polakom znani jako bigbitowi, rockowi, jazzujący, klasycyzujący – i poetyccy. Scena muzyczna w naszym kraju należała do nich przez wiele długich i wspaniałych lat.

Do dziś nawet młodsze pokolenia z przyjemnością wracają do muzycznych czasów lat 60., 70., i 80.. Nikt nie ma wątpliwości, że bez nich nie wyrosłoby wiele tak cudownych pokoleń Polaków. Co więcej, istnieją podejrzenia, że wielu z naszych rodaków mogłoby się nawet nie narodzić!

Słynne przeboje, które do dziś nuci cała Polska, to jednak nie wszystko. Autorka udowadnia, że najciekawsze historie i opowieści drzemią ukryte pod lirycznymi słowami. Są to fakty i zdarzenia, o których nie wszyscy wiedzą. Tym sposobem igła adaptera ma okazję opaść na płytę po raz ostatni i zagrać końcowy utwór.

Przekonajcie się sami, jak wiele jeszcze można dowiedzieć się o ludziach, o których, zdawać by się mogło, że wiemy już wszystko. Mistrzowsko poprowadzona opowieść sprawia, że znane sylwetki stają się zupełnie kimś innym. Czytelnik ma szansę spojrzeć na gwiazdy zupełnie z innej perspektywy, by przekonać się, że jeszcze wiele mają do opowiedzenia. Nawet wtedy, kiedy milknie muzyka.

Książkę pt. Piosenkarze znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!