Gra Ja, Inkwizytor. Zobacz pierwszy zwiastun gra Ja Inkwizytor

Pod koniec 2018 roku wrocławskie studio deweloperskie The Dust poinformowało, że pracuje nad grą opartą o książkowy Cykl o Mordimerze Madderdinie autorstwa Jacka Piekary. Fani tej serii fantasy oraz gier komputerowych z pewnością czekają na moment, w którym nareszcie będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i rozpocząć rozgrywkę. Póki co, żeby jeszcze bardziej zaostrzyć apetyt na ten tytuł, twórcy wypuścili zwiastun. Kiedy gra Ja, Inkwizytor (I, the Inquisitor) pojawi się na rynku? Nie znamy jeszcze dokładnej data premiery. Wiadomo natomiast, że pojawi się w 2022 roku. I że trafi na komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz konsole PlayStation i Xbox One.

Gra Ja, Inkwizytor Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Fot: https://www.facebook.com/ItheInquisitor/

Gra Ja, Inkwizytor

Gra Ja, Inkwizytor oparta jest o twórczość Jacka Piekary, a dokładniej o jego bestsellerowy fantastyczny Cykl Inkwizytorski. Głównym projektantem produkcji jest Damian Pawlak, a za autorską fabułę odpowiadają scenarzyści studia The Dust. Piekara pełni jedynie rolę konsultanta, czuwającego nad spójnością wykreowanego przez siebie uniwersum. Zatem sama gra nie będzie odwzorowywać treści jego książek. Mimo to gracz wejdzie do mrocznego średniowiecznego świata wieku XVI, do alternatywnej wersji naszej rzeczywistości, w której to Jezus Chrystus zszedł z krzyża i ukarał swoich prześladowców. Gra pozwoli wcielić się w samego Mordimera Madderdina, absolwenta Akademii Inkwizytorium, inkwizytora stojącego na straży Boskich praw i bez zawahania niszczącego innowierców.

Rozgrywka będzie prowadzona z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców i powinna potrwać około 20 godzin, tyle bowiem zakłada sam gameplay. W tym czasie zadaniem gracza będzie odnalezienie seryjnego mordercy. Jak uprzedzają twórcy, w grze znajda się brutalne sceny ukazujące drastyczne tortury. Jednak nie o epatowanie bezmyślnym okrucieństwem im chodzi, a jedynie o oddanie klimatu.

Zobacz pierwszy zwiastun

Jednak do rzeczy, bo przecież wszyscy jesteśmy tu dla zwiastuna. Niech gra Ja, Inkwizytor wciągnie Cię w swój mroczny, tajemniczy klimat:

Literacki pierwowzór gry, znajduje się tutaj: Cykl o Mordimerze Madderdinie >>

Zobacz także: