Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą przypominamy, że film Pokot w reżyserii Agnieszki Holland powstał na podstawie książki Prowadź swój pług przez kości umarłych autorstwa Olgi Tokarczuk. Widzowie z adaptacją będą mieli okazję zapoznać się już 24 lutego bieżącego roku. To właśnie na ten dzień przewidywania jest kinowa premiera. Z tej okazji w sieci pojawił się już oficjalny zwiastun, który mamy przyjemność wam zaprezentować.

O czym opowiada Pokot?

Zarówno adaptacja filmowa jak i sama powieść utrzymane są w konwencji moralnego thrillera i kryminału. Główną bohaterką jest Janina Duszejko. Lata swojej młodości spędziła w Syrii jako inżynier, gdzie głównie zajmowała się budową i konstrukcją mostów. Obecnie kobieta przebywa na emeryturze i czas ten spędza, jako wegetarianka i miłośniczka astrologii, samotnie mieszkając w Sudetach. Sąsiedzi uważają ją za nieco ekscentryczną osobę, jednak żywią do niej niezwykłą sympatię. Janina w wolnych chwilach dogląda domów sąsiadów i tłumaczy Blacke’a.

W jej spokojne życie wkrada się jednak cień. Pewnego dnia kobieta znajduje ciało jednego z okolicznych mieszkańców – kłusownika. Wokół domu zamordowanego nie ma absolutnie żadnych śladów wskazujących na trop sprawcy. W śniegu widnieją jedynie odbicia sarnich racic. Bohaterka jest przekonana, że za zbrodnią stoją… zwierzęta. Postanawia rozpocząć własne, dość niekonwencjonalne śledztwo.

Scenariusz do filmu wspólnie stworzyły Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk. Widzowie na ekranie w głównych rolach będą mieli okazję ujrzeć: Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała czy Wiktora Zborowskiego. Jak zapewnia reżyserka, produkcja pozbawiona jest elementów moralizatorskich oraz typowego schematu starcia dobra ze złem.

Przypominamy, że film do kin wejdzie już 24 lutego 2017 roku. Wybieracie się?

Książkę Olgi Tokarczuk pt. Prowadź swój pług przez kości umarłych znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!