Pierwszy WitcherCon już w lipcu! Wirtualny zlot fanów

Co się dzieje, kiedy CD Projekt Red i Netflix łączą siły? Tego dowiemy się już 9 lipca. To właśnie wtedy wystartuje WitcherCon – wydarzenie, które połączy wszystkich fanów adaptacji serii o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Pierwszy WitcherCon już w lipcu! Wirtualny zlot fanów

żródło: Witchercon (Netflix, CD Projekt RED)

Pierwszy WitcherCon już w lipcu!

Wielkie internetowe święto geraltomaniaków będzie transmitowane live zarówno na kanałach Netflixa i CD Projekt Red (YouTube, Twitch). Każdy, kto będzie miał na to ochotę, może na Twitchu współstreamować WitcherCon wraz z organizatorami.

Wirtualny zlot fanów Wiedźmina – mnóstwo atrakcji

Jako fani możemy być pewni, że czeka nas mnóstwo niespodzianek. W końcu organizatorzy już zapowiedzieli, że będziemy mieć szansę zobaczenia premierowych materiałów takich jak:

  • zakulisowe informacje o procenie powstawania gier, serialu aktorskiego oraz anime Netflixa.
  • Będziemy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z twórcami wiedźmińskich adaptacji, a w nich nie zabraknie nowości.
  • Dowiemy się więcej o legendach i kreaturach ze świata Wiedźmina, a nawet zbliżymy się do samych początków powstania Kontynentu.

Na razie pełen program jest trzymany w tajemnicy, ale możecie wypatrywać jego publikacji lada dzień na stronie WitcherConu.

Wiedźmin – kiedy drugi sezon serialu?

Jestem pewna, że WitcherCon będzie świetnym czekadełkiem na kolejny sezon serialu Netflixa. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery, choć w przybliżeniu wiemy, że nowych odcinków możemy się spodziewać w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Niedawno w sieci pojawił się trailer nowego sezonu serialu na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii, samotnym wiedźminie – zabójcy potworów.

Króciutki i nieco psychodeliczny trailer skupia się na Ciri i na dobrą sprawę jest zaledwie lekkim przedsmakiem tego, co dla fanów Wiedźmina szykuje Netflix.

Jak na razie wiemy, że drugi sezon serialu The Witcher skupi się m.in. na relacji Geralt-Ciri. Wiedźmin zabierze księżniczkę do jedynego miejsca, jakie jemu samemu daje poczucie bezpieczeństwa, czy wiedźmińskiej twierdzy Kaer Morhen.

Tymczasem na Kontynencie wiele sił ściera się  w walkach o dominację…

Być może więcej o tej odsłonie historii, zdradzą nam twórcy serialu podczas WitcherConu. 🙂

Sprawdź też: