Piąta część o Cormoranie

Piąta część o Cormoranie Strike’u to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Roberta Galbraitha, a właściwie ukrywającej się pod tym pseudonimem, J. K. Rowling. Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że pisarka właśnie ukończyła prace nad manuskryptem kolejnego tomu serii. Teraz wiemy już, kiedy przewidywana jest światowa premiera książki oraz jaki będzie nosiła tytuł. Tym samym wszystko wskazuje na to, że prace nad powieścią są już na naprawdę zaawansowanym stopniu. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Piąta część o Cormoranie

Piąta część o Cormoranie Strike’u – co wiemy?

Najnowszy kryminał spod pióra Rowling będzie nosił tytuł Troubled Blood. W wolnym tłumaczeniu na język polski może to oznaczać Niespokojną krew lub po prostu Problematyczną krew. Niestety nadal nie znamy żadnych szczegółów, dotyczących samej fabuły. Poza tym nie wiadomo też, kiedy powieść pojawi się w sprzedaży na polskim rynku. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy wam znać, jak zawsze.

Tymczasem światowa premiera książki przewidywana jest na 29 września 2020 roku. Warto tutaj wspomnieć, że w naszym kraju wydawaniem serii zajmuje się Wydawnictwo Dolnośląskie. Jak do tej pory tempo ich pracy było naprawdę satysfakcjonujące dla czytelników. W związku z tym, jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, być może polscy odbiorcy będą mogli nabyć Troubled Blood jeszcze w listopadzie lub grudniu tego roku. Jednak na takie informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

O czym opowiada cała seria? Jej głównym bohaterem jest Cormoran Strike, weteran wojenny, który podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Poza tym ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Obecnie pracuje jako detektyw i ma nadzieję, że w końcu uda mu się odbić od dna. Cała seria jest zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho.

Dajcie znać, czy piąta część o Cormoranie Strike’u to książka, na którą czekacie.

Tutaj znajdziecie wszystkie książki z serii, które do tej pory pojawiły się na polskim rynku.