Perswazje Jane Austen - Dakota Johnson zagra główną rolę Perswazje Jane Austen

Kolejna książka zamienia się w film. I to nie za sprawą magicznej różdżki, a dzięki ekipie produkcyjnej, która dla Netflixa szykuje prawdziwy hit. Tym razem filmowi twórcy postanowili zekranizować Perswazje Jane Austen. Dzieła tej powieściopisarki wielokrotnie trafiały już na srebrny ekran. Warto wspomnieć o takich superprodukcjach jak Rozważna i romantyczna z 1995 w reżyserii Anga Lee z Kate Winslet, Emmą Thompson i Hugh Grantem czy Duma i uprzedzenie Joe Wrighta z 2005, w której wystąpili m.in. Keira Knightley, Rosamund Pike, Carey Mulligan i Matthew Macfadyen. Ostatnia Emma z 2020 roku z Anyą Taylor-Joy w tytułowej roli, w reżyserii Autumn de Wilde również okazała się ogromnym sukcesem. Czy Perswazje również tak bardzo przypadną do gustu widzom i czy Dakota Johnson przyciągnie ich  jak magnes? 

Perswazje Jane Austen Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Perswazje Jane Austen

Wspomniana Dakota Johnson to córka Dona Johnsona i Melanie Griffith. Jednak szerszej publiczności dała się poznać dzięki serii filmów rozpoczynającej się kasowym hitem Pięćdziesiąt twarzy Greya, na podstawie prozy brytyjskiej autorki E.L. James. To właśnie Dakota otrzymała główną rolą w nowoczesnej adaptacji powieści Perswazje Jane Austen, ostatniej książki pisarki, opublikowanej już po jej śmierci w 1817 roku. Oryginalny tytuł filmu będzie brzmiał Persuasion i obejrzymy go na platformie streamingowej Netflix. Powieść ta była już czterokrotnie przenoszona na ekran. Czym wyróżni się piąta wersja?

Za reżyserię obrazu odpowiedzialna będzie Carrie Cracknell. To brytyjska reżyserka teatralna, która swoje sztuki wystawia m.in. na Broadwayu, a tym projektem zadebiutuje w świecie filmu. Według doniesień The Hollywood Reporter, to będzie „nowoczesne i dowcipne podejście do uwielbianej historii”. Adaptacją scenariusza zajmują się Alice Victoria Winslow i Ron Bass.

Zarys fabuły

Głowną  bohaterką jest Anne Elliot (Dakota Johnson). Kobieta o niepokornej naturze i zarazem niezwykłej wrażliwości. Pomimo urody, delikatności i dobroci, nadal mieszka ze swoją snobistyczną rodziną, żyjąca na skraju bankructwa i jest bardzo samotna. Pewnego dnia w jej życiu ponownie pojawia się Frederick Wentworth, przystojny mężczyzna, którego miłość i zaręczyny kiedyś odrzuciła. Anne będzie musiała wybrać między głosem serca a przeszłością. Czy czas uchronił ich uczucie przed zapomnieniem?

****

Zachęcam Cię do zapoznania się z literackim pierwowzorem, zanim film trafi do biblioteki Netflixa. Perswazje Jane Austen w formie ebooka możesz zamówić w tym miejscu. Pod tym linkiem natomiast czeka na Ciebie specjalna wersja tej opowieści dla dzieci, wdanej nakładem Wydawnictwa Tandem w ramach serii Klasyka dla dzieci.

Zobacz także: