W zeszłym roku w księgarniach pojawiła się bestsellerowa książka Toma Perrotty, Pani Fletcher. HBO współpracując z autorem, który jest nie tylko pisarzem, ale także scenarzystą, stworzyło serial. Pierwszy odcinek będziemy mogli obejrzeć już 27 października na HBO GO.

Pani Fletcher, serial już wkrótcePani Fletcher, serial już wkrótce

W tytułową rolę wcieli się Kathryn Hahn (Złe mamuśki, Życie prywatne).

Eve Fletcher jest czterdziestokilkuletnią rozwódką. Gdy jej jedyny syn wyjeżdża na studia, główna bohaterka musi sobie poradzić z syndromem pustego gniazda. Nagle okazuje się, że po pracy ma jeszcze mnóstwo czasu, który trzeba zagospodarować. Eve próbuje cieszyć się wolnością, podobnie jak jej syn Brendan, dla którego wyjazd na studia to zupełnie nowy początek.

Jednak chłopak nie może się odnaleźć w studenckim środowisku. Okazuje się, że jest niedojrzały, niesamodzielny i odstaje od reszty, bo wbrew pozorom studenci nie myślą tylko o imprezowaniu. Co więcej, Brendan ma wypaczony pogląd na relacje damsko-męskie. Okazuje się, że życie nie przypomina filmów dla dorosłych, a kobiety wymagają tego, żeby traktować je z szacunkiem.

To słodko-gorzka historia o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany, a dojrzewać można w każdym wieku. To także opowieść o seksualności, rodzicielstwie, relacjach między ludźmi i poszukiwaniu tożsamości.

Pani Fletcher- sprawdź książkę w TaniaKsiazka.pl >>Przeczytaj, zanim obejrzysz!

Pani Fletcher nie jest pierwszą powieścią Toma Perrotty przeniesioną na mały ekran. Kanwą popularnego serialu stała się też napisana przez niego książka Pozostawieni. Historię, w której nagle znika 2% populacji, śledziło wielu widzów. Jestem ciekawa tego, jak uda się najnowsza ekranizacja książki autora, tym bardziej że lekturę Pani Fletcher mam już dawno za sobą, a pamiętam, że książka mnie bardzo wciągnęła.

Na szczęście do premiery pilotażowego odcinka mamy jeszcze trochę czasu, więc jeżeli nie znacie jeszcze tej książki, to warto to zmienić. Tę książkę Toma Perroty znajdziecie w tym miejscu.

Mam też dla Was trailer serialu. Czy Waszym zdaniem też zapowiada się ciekawie?

Powiązane artykuły:

Tom Perrotta Pani Fletcher. Recenzja książki >>

Pani Fletcher – coś dla fanek Gotowych na wszystko >>