EkranizacjaKryminał i sensacja

Ostre przedmioty. Serial HBO na podstawie książki Gillian Flyn

HBO przygotowało Ostre przedmiotyserial na podstawie debiutanckiej powieści Gillian Flyn, autorki światowego bestsellera Zaginiona dziewczyna. Pierwszy, premierowy odcinek serialu będziemy mogli obejrzeć już 9 lipca na HBO i HBO GO.

Ostre przedmioty, serial. Zanim obejrzysz przeczytaj ksiązkę, dostaniesz ją w TaniaKsiążka.pl

fot. HBO

Ostre przedmioty, serial na podstawie książki Gillian Flyn ma się się składać z 8 odcinków. Mówi się, że produkcja ma szansę zostać nowym hitem HBO i powtórzyć sukces Wielkich kłamstewek.

W roli głównej zobaczymy świetną Amy Adams, co brzmi bardzo obiecująco. W serialu zagrają też Patricia Clarkson oraz Chris Messina.

Reżyserią wszystkich odcinków zajął się Jean-Marc Vallée, który stał za kamerą podczas powstawania wielokrotnie nagradzanego Witaj w klubie oraz popularnego serialu adaptowanego HBO Wielkie kłamstewka.

 

Ostre przedmioty, serial na podstawie książki Gillian Flyn – zarys fabuły

Camille Parker, dziennikarka śledcza, wraca do rodzinnego miasteczka.  Ma przyjrzeć się śledztwu w sprawie morderstwa dwóch dziewczynek i opisać sprawę. Powrót do Wind Gap w stanie Missouri nie jest dla niej łatwy. Camille nienawidzi tego miejsca i zrobiła wiele, żeby z niego uciec. To tutaj nadal mieszka jej despotyczna matka, a każde miejsce przypomina dziennikarce o zmarłej przed laty siostrze. Camille stara się skupić na śledztwie, ale odczuwa wielki niepokój, który towarzyszy jej pobytowi w miasteczku.

W Camille podczas śledztwa odżywają dramatyczne wspomnienia i  wychodzą na jaw od dawna skrywane tajemnice. Dziennikarkę dopadają demony przeszłości.

W miasteczku jest aż duszno od intryg i tajemnic. Czy Camille będzie w stanie to przetrwać? Czy uda jej się zmierzyć z własną przeszłością? Jak potoczy się śledztwo w sprawie morderstwa? Właśnie tego dowiemy się z miniserialu.

Ostre przedmioty, zanim obejrzysz serial, przeczytaj książkę

Przed emisją serialu, jak zawsze w przypadku ekranizacji, warto przeczytać książkę. Tym bardziej, że nowe wydanie powieści Ostre przedmioty z serialową okładką już 4 lipca trafi na półki księgarń. Tę książkę znajdziecie tutaj.

Czekacie na serial? A może znacie już książkę Gillian Flyn? Jestem ciekawa Waszych opinii.

Zwiastun serialu:

Aneta Świderska