Opowiem ci o zbrodni. Tom 2 – opowiadania kryminalne

Opowiadania to forma, której długo nie dawałam szans. Wydawało mi się, że takie krótkie treści nie zadowolą mnie tak jak powieść, przy której można spędzić kilka wieczorów. Kiedy więc na rynku wydawniczym zaczęło pojawiać się coraz więcej opowiadań, postanowiłam sprawdzić, jak to z nimi jest. Pierwsze były opowiadania świąteczne moich ulubionych polskich autorek i tak mi się spodobały, że postanowiłam sięgać po więcej.

Opowiem ci o zbrodni

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 - kupisz na www.taniaksiazka.pl >>To już druga część opowiadań kryminalnych pod tytułem Opowiem Ci o zbrodni. Powstał też program TV emitowany w telewizji Crime+Investigation Polsat. W drugiej części opowiadań ponownie pojawiają się najgłośniejsi polscy pisarzy kryminalni, a także mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę.

W książce znajdziemy osiem opowiadań, które napisało siedmiu autorów: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska.

Wszystkie opowiadania opowiadają prawdziwe historie, co bardzo działa na wyobraźnię czytelnika.

Autorzy przeanalizowali okoliczności towarzyszące przestępstwom, rozmawiali z profilerami, patologami, psychologami, specjalistami-kryminologami, analizowali akta. Każdy z autorów opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co się stało, że doszło do tragedii. Każdy z pisarzy zrobił to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaił swoich czytelników.

Opowiadania kryminalne

Opowiadanie kryminalne są idealne na początek czytelniczej przygody z kryminałem. Jeśli ktoś się zastanawia czy przypadną mu do gustu kryminały, to warto zacząć od krótszych form, takich właśnie jak Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2.

Mnie osobiście opowiadania bardzo przypadły do gustu, robiłam sobie nimi przerywnik od innej czytanej książki, codziennie wieczorem czytałam jedno opowiadanie. Jestem wielką fanką Katarzyny Puzyńskiej i po jej opowiadaniu oczekiwałam najwięcej i na szczęście się nie zawiodłam. Wszystkie opowiadania były na podobnym poziomie, nie umiałabym wskazać najsłabszego – a to jak dla mnie duży plus. Krótkie formy, dobry research, śmietanka autorów – czego chcieć więcej? Jestem bardzo na tak i polecam te opowiadania zarówno fanom kryminały, jak i tym z Was który jeszcze przygody z tym gatunkiem literackim nie rozpoczęli – od tego warto zacząć 🙂

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 - kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Wszystkie opowiadania opowiadają prawdziwe historie, co bardzo działa na wyobraźnię czytelnika.

Autorzy przeanalizowali okoliczności towarzyszące przestępstwom, rozmawiali z proliferami, patologami, psychologami, specjalistami-kryminologami, analizowali akta. Każdy z autorów opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co się stało, że doszło do tragedii. Każdy z pisarzy zrobił to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaił swoich czytelników.