EventyKsiążki dla dzieci

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania już w sobotę

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czy wiecie, że już w sobotę 29 września będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania? To święto, które ma nam przypomnieć o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy już od 2001 roku. Inicjatorką jego ustanowienia była Polska Izba Książki. Już w sobotę w całym kraju odbędzie się szereg lokalnych wydarzeń, których celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego warto czytać dzieciom?

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Głośne czytanie dzieciom, jest bardzo ważne. Zwłaszcza w czasach, w których maluchy z każdej strony są otaczane obrazami, które nie koniecznie stymulują rozwój wyobraźni. Dziecko, które ogląda nawet najlepszą bajkę animowaną, nawet tą najbardziej edukacyjną z edukacyjnych, nie musi uruchamiać wyobraźni, ponieważ wszystko, co mogłoby sobie wyobrazić ma podane, jak na tacy, na ekranie. Zatem czytanie maluchom stymuluje ich wyobraźnię. Ale oczywiście to tylko jedna z korzyści.

Jestem pewna, że skoro zaglądacie na nasz blog, to jesteście w tej grupie rodziców, którym o zaletach czytania dzieciom nie trzeba przypominać. Dobrze wiecie, jak ważne są te najwcześniejsze spotkania z książką. Przecież to dzięki nim można rozbudzić gen książkomaniactwa.

Warto czytać maluchom

Pamiętam, że sama jako dziecko, bardzo lubiłam wieczorne czytanie do poduszki. Któreś z rodziców siadało w naszym dziecinnym pokoju z książką i czytało mi i rodzeństwu wybraną przez nas bajkę. Dzięki tym wieczorom pokochałam książki i odkrywanie skrytych w nich historii. To magiczny świat, a dziecko potrafi dostrzec go w unikalny sposób.

Dzisiaj sama czytam wieczorami swojemu maluchowi. Przyznam się Wam, że to moja ulubiona część dnia, bo mogę ją w całości poświęcić synkowi. A on wtulony słucha książkowych opowieści. To taka nasza chwila i to jest wyjątkowe. Uważam, że  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytanie powinien być codziennie.

Na sam koniec polecę Wam jeszcze kilka książek, które już wypróbowałam i wiem, że warto je przeczytać dziecku.

Drzewołazki. Kup książkę >> Baśnie Andersena. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >> Miś zwany Paddington. Zobacz cenę książki >> Nowe Przygody Kubusia Puchatka. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Co ostatnio czytaliście swoim dzieciom? Po jakie książki sięgacie najczęściej?

Zachęcam Was do zajrzenia w to miejsce, ponieważ znajdziecie  w nim mnóstwo książek, które można przeczytać maluchowi.