Mgła - ekranizacja książki

Oficjalny zwiastun Mgły to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Stephena Kinga. Można by wręcz powiedzieć, że na ten dzień czekali od dawna. W końcu ich cierpliwość została wynagrodzona i teraz mają okazję zapoznać się z oficjalnym zwiastunem produkcji, która powstaje na podstawie jednego z najgłośniejszych opowiadań mistrza grozy.

Oficjalny zwiastun Mgły – wysokie oczekiwania fanów

Warto tutaj wspomnieć, że produkcja zostanie zrealizowana w postaci serialu. Jego premiera przewidywana jest na 22 czerwca bieżącego roku. Przed twórcami projektu stoi niełatwe zadanie. Opowiadanie Kinga doczekało się już bowiem ekranizacji, i to całkiem udanej. Chodzi o produkcję z roku 2007 zrealizowaną przez Franka Darabonta. Adaptacja została ciepło przyjęta przez odbiorców i zrobiła niemałe wrażenie. Obecny projekt musi więc przynajmniej dorównać poziomem do poprzedniej wersji.

Oficjalny zwiastun Mgły – coś nowego

Jak wiemy z doniesień twórców, serial rozpocznie się podobnie, jak jego książkowe źródło. Widzowie mogą jednak spodziewać się zupełnie nowych bohaterów. Ich zadaniem będzie wprowadzenie nieco niepewności, a przede wszystkim świeżości w fabułę, którą Czytelnicy dobrze już znają. Jak dodają producenci, zmiany były konieczne. Wszystko dlatego, że opowiadanie dzieje się praktycznie w jednym miejscu. A taka realizacja przy formacie serialu byłaby dość kłopotliwa. Dodatkowo realizatorzy serialu zaznaczają, że na ekranie pojawi się znacznie więcej scen seksu, niż przewiduje to książkowa wersja. Wszystkich miłośników grozy i mrocznych klimatów jednak uspokajamy. Głównym tematem pozostanie niezmiennie atmosfera thrillera psychologicznego oraz motyw zła, które czai się we mgle.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Kinga odsyłam tutaj. Poniżej zaś przedstawiamy am obiecany zwiastun: