Nowa książka o Motorhead. Ochlejmordy i zadymiarze do kupienia w TaniaKsiążka.pl

Mam wielką wiadomość dla wszystkich fanów havy metalu. Już od 18 lipca w księgarniach pojawi się najnowsza książka o MotorheadOchlejmordy i zadymiarze. Opowieść o początkach Motorhead Martina Popoffa.

Nowa książka o Motorhead. Ochlejmordy i zadymiarze do kupienia w TaniaKsiążka.pl

Nowa książka o Motorhead inna niż poprzednie

Na rynku jest już kilka innych biografii zespołu. Pewnie zastanawiacie się nad tym, czym będzie się wyróżniała Ochlejmordy i zadymiarze? Swoją drogą, to niezły tytuł, prawda?

Ta książka o Motorhead jest jedyną biografią, która śledzi losy podstawowego składu kapeli. Martin Popoff opisuje początki tego najważniejszego zespołu metalowego na świecie. Możemy prześledzić losy składu od powstania, poprzez trudną drogę wybijania się na szczyt popularności.

Z biografii zespołu dowiemy się, jak powstawały kultowe już płyty: Motörhead, Overkill, Bomber, Ace of Spades, No Sleep ’til Hammersmith i Iron Fist.

Ochlejmordy i zadymiarze to też historia życia członków Motorhead. Muzycy, którzy stworzyli ten kultowy zespół, już niestety nie żyją.

Wydawca obiecuje nam, że to nie jest klasyczna biografia, tylko opowieść o rockandrollowym życiu. Ta książka o Motorhead jest pełna anegdot z koncertów i opisów zabawnych sytuacji zza sceny. Znajdziemy tam też rozmowy z Lemmym Kilmisterem (zm. 28 grudnia 2015, Eddiem Clarkiem (zm. 10 stycznia 2018) i Philem Taylorem (zm. 11 listopada 2015).

Leszek Gnoiński, dziennikarz i aktor książek muzycznych napisał o Ochlejmordach i zadymiarzach, że jest to:

Niezwykła opowieść o trzech wykolejeńcach, którzy stworzyli jeden z najmocniejszych rockowych gangów w historii. To wyjątkowa opowieść o ich trudnej przyjaźni, wspólnych tułaczkach, wielkim sukcesie i konfliktach, które w efekcie doprowadziły do rozpadu tego legendarnego składu. I do tego opowiedziana przez nich samych! Wspaniale poznać tę historię od środka.

Autor najnowszej książki o Motorhead Martin Popoff jest kanadyjskim dziennikarzem i krytykiem muzycznym. Napisał ponad 20 książek, które oceniają havy metal i dokumentują historię tego gatunku muzycznego. W Polsce ukazały się m.in. Metalica. Kompletna ilustrowana historia, Wind of Change. Historia zespołu Scorpions.

Chętnie sięgnę po Opowieść o początkach Motorhead, jak tylko się pojawi. Tymczasem uciekam posłuchać Ace of Spades. 😉 A czy Wy często sięgacie po biografie muzyków? Może ostatnio jakieś czytaliście?

Książkę Ochlejmordy i zadymiarze. Opowieść o początkach Motorhead Martina Popoffa znajdziecie tutaj.