Markella Kavenagh

Obsada Władcy pierścieni powoli zaczyna wychodzić na światło dzienne. Ponieważ sieć obiegła właśnie informacja o pierwszej aktorce, którą widzowie będą mogli zobaczyć na srebrnych ekranach. Informacja ta wywołała ogromne poruszenie wśród wielbicieli twórczości Tolkiena i trudno się temu dziwić. Pisarz stworzył niezwykle rozbudowany świat, który już raz został zaadaptowany na potrzeby filmu. Wszystkie trzy części kinowego Władcy pierścieni cieszyły się i cieszą ogromną popularnością do dziś. Jednak fani książkowej historii wciąż mają niedosyt. Ponieważ jak wszyscy wiemy, produkcje filmowe mają ograniczony czas i nie mogą trwać zbyt długo. Natomiast adaptacja serialowa daje znacznie więcej możliwości w tej kwestii. Tak czy inaczej, wiadomo, że prace nad serialem trwają i właśnie otrzymaliśmy nową informację!

Obsada Władcy pierścieni

fot. © Alex Vaughan/ www.imdb.com

Obsada Władcy pierścieni – znamy pierwszą osobę z obsady

Pierwszą aktorką, której udział został potwierdzony w produkcji, jest Markella Kavenagh. Widzowie kojarzą ją przede wszystkim z takich tytułów jak Piknik pod wiszącą skałą czy Romper Stomper. Warto tutaj przy tym wspomnieć, że akcja serialu ma się rozgrywać przed wydarzeniami z książki pt. Drużyna pierścienia. Fani mogą być jednak spokojni, ponieważ scenarzyści będą czerpać inspirację z książek J. R. R. Tolkiena. Za wspomnianą produkcję odpowiadają Patrick McKay oraz John D. Payne. Natomiast jednym z producentów, a zarazem reżyserem dwóch pierwszych odcinków, został J. A. Bayona, odpowiedzialny za sukces m.in. takich produkcji jak Jurassic World: Upadłe królestwo czy Siedem minut po północy.

Serial powstaje na zlecenie Amazonu, który nabył prawa do ekranizacji za niebagatelną kwotę 250 milionów dolarów. Poza tym podpisali umowę na 5 sezonów. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze oczywiście znana. Jednak Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios, sugerowała niedawno, iż pierwszy sezon mógłby pojawić się już w 2021 roku. Kto wie? Może te luźne przepowiednie się sprawdzą.

Obsada Władcy pierścieni z pewnością budzi sporo emocji, ponieważ film w reżyserii Petera Jacksona, mocno wyrył się w świadomości milionów odbiorców na całym świecie. A w związku z tym wielu z nich może mieć problem z nową, nieco inną wizją danych ras czy ogólnie klimatu Śródziemia.

Książki J. R. R. Tolkiena znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy czekacie z niecierpliwością na ten serial!