O chłopcu, który ujarzmił wiatr - sięgnij po zekranizowaną książkę

O chłopcu, który ujarzmił wiatr pierwszy raz została wydana w Polsce w 2010 roku, a już niedługo w księgarniach pojawi się jej nowe, filmowe wydanie. Filmowe, bo ta książka stała się podstawą filmu Netflixa. O chłopcu, który ujarzmił wiatr pojawi się w księgarniach 2 października.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr – prawdziwa historia

Co takiego jest w tej historii, że nie tylko zdążyła już nie tylko skraść serca czytelników na świecie, a jeszcze zainteresowała filmowców?

O chłopcu, który ujarzmił wiatr - sięgnij po zekranizowaną książkęPrzede wszystkim O chłopcu, który ujarzmił wiatr to opowieść autobiograficzna. Jej głównym bohaterem, tytułowym chłopcem, jest współautor – William Kamkwamba. Publikacja jest owocem jego współpracy z Brayanem Mealerem, amerykańskim dziennikarzem, który zafascynowany historią Kamkwamby, pomógł mu ją opisać.

To wzruszająca historia o altruizmie, determinacji i poświeceniu. Przedkładaniu dobra innych nad własne.

William rozpoczyna swoją opowieść od wspomnień o wczesnym dzieciństwie. Dzięki niej czytelnik ma szansę poznać nie tylko liczną rodzinę bohatera, ale też niezwykłą kulturę i zwyczaje mieszkańców Malawi. Poznajemy też trudną sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy kraju w obliczu suszy z 2001 roku. Wraz z suszą rodzinną wioskę bohatera nawiedziła klęska głodu.

William od najmłodszych lat pomagał rodzicom na farmie. Chodził do szkoły i chciał uczyć się dalej, żeby rozwijać swoje zainteresowanie elektrycznością. Jednak w związku z trudną sytuacją i nadchodzącą klęską głodu musiał przerwać naukę.

Chłopiec znalazł sposób na to, żeby uratować swoją rodzinę i mieszkańców przed śmiercią głodową. Postanowił z metalowych części znalezionych na złomowisku skonstruować wiatrak. To właśnie dzięki tej niezwykłej maszynie udało mu się nie tylko doprowadzić prąd do domów, ale też nawodnić pola i uratować uprawy.

O jego wynalazku było głośno na całym świecie, a Williama zaczęto nazywać „chłopcem, który ujarzmił wiatr”.

Światowy bestseller, który inspiruje

William Kamkwamba urodził się w 1986 roku. Udało mu się wyjechać do Stanów Zjednoczonych i tam skończył studia środowiskowe (Environmental Studies). Aktywnie działa na rzecz poprawy warunków szkolnictwa w Afryce.

Książka, która już niedługo pojawi się w księgarniach, jest niezwykłym połączeniem biografii i powieści przygodowej. Na podstawie historii Williama Kamkwamby powstał pełnometrażowy film, który można obejrzeć na Netflixie.

Z pewnością O chłopcu, który ujarzmił wiatr to książka, którą warto przeczytać. Historia Williama Kamkwamby inspiruje ludzi na całym świecie. Być może zainspiruje też Was.

Książkę możecie znaleźć w tym miejscu.