Nowości True Crime Nowości true crime

Krwawe zbrodnie, szokujące i psychopatyczne osobowości żywcem wyjęte z najgorszych koszmarów lub przerażających filmów, niewinne ofiary bestialskich praktyk, ci, którzy tropią bestie, by zaciągnąć je przed oblicze sprawiedliwości oraz ci, którzy zadają pytania o motywy i szukają odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Interesujesz się światem zbrodni? Pomimo zadziwienia znajomych i rodziny do snu słuchasz podcastów lub czytasz książki o prawdziwych morderstwach? Zatem koniecznie zerknij na nowości true crime, które pojawiły się na rynku wydawniczym. 

Nowości true crime Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

Nowości true crime

Prezentowane poniżej nowości true crime powinny zaspokoić Twój głód wiedzy na temat ciemnego i niebezpiecznego świata oprawców. Przynajmniej na jakiś czas. Znajdziesz tu bowiem smakowite literackie kąski, przybliżające sylwetki największych zbrodniarzy, jak i tych, o których wcale nie było głośno, ale ich czyny dołożyły cegiełkę do budowy obrazu bezwzględnego zwyrodnialca.

Ted Bundy. Bestia obok mnie, Ann Rule

Ted Bundy. Bestia obok mnie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Legendarna książka autorstwa Ann Rule, Ted Bundy. Bestia obok mnie nareszcie doczekała się pierwszego polskiego wydania. Lektura ta należy do klasyki literatury true crime i powinna trafić w ręce każdego fana tej tematyki. Przybliża bowiem sylwetkę jednego z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu kobiet na terenie Stanów Zjednoczonych i został skazany na karę śmierci za trzy zabójstwa. Tę bestię w ludzkiej skórze poznajemy dzięki Ann Rule – przyjaciółce Teda Bundy’ego, która przez długi czas nie zdawała sobie sprawy, że wrażliwy pracownik telefonu zaufania z dyżurki obok to prawdziwy potwór. Po lekturze na pewno zaczniesz się zastanawiać, czy do końca znasz swoich bliskich…

Książką ta jest intymną i zarazem przerażającą opowieścią kobiety o podwójnym życiu charyzmatycznego i inteligentnego mężczyzny, którego uważała za dobrego człowieka, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich mrożących krew w żyłach faktów. To fascynująca historia podwójnej tożsamości, magnetycznej mocy bestii i bezbronnych ofiarach. Rule, korzystając z prywatnej korespondencji prowadzonej z Bundym aż do momentu egzekucji, snuje niesamowitą opowieść, którą przedstawia nam z dwóch perspekytyw – przyjaciółki będącej w bliskiej relacji z czarującym Tedem oraz profesjonalnej dziennikarki, która wpadła na trop seryjnego mordercy.

Książkę Ted Bundy. Bestia obok mnie zamówisz w tym miejscu.

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat, Christopher Berry-Dee

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli choć raz w życiu przyszło Ci do głowy pytanie: co motywuje morderców do popełniania krwawych zbrodni? – sięgnij po reportaż kryminalny Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat autorstwa autorytetu w dziedzinie kryminologii – Christophera Berry-Dee. Autor przeprowadził rozmowy z najgroźniejszymi przestępcami, wnikając z mroczne zakamarki ich umysłów, próbując ustalić jakie mechanizmy ludzkiej psychiki sprawiają, że człowiek jest w stanie dopuścić się nieludzkich czynów. Jaki impuls popycha do zakończenia życia drugiej osoby? I czy gdy jest już po wszystkim, skazani naprawdę żałują nie tego, że zostali złapani, ale tego, co zrobili?  Książka ta pozwala zbliżyć się do odpowiedzi na te trudne pytania. 

Rozmowy z seryjnymi mordercami są dostępne pod tym linkiem.

Wampir. Jak rodzi się zło, Magda Omilanowicz

Wampir. Jak rodzi się zło Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wampir. Jak rodzi się zło autorstwa Magdy Omilianowicz to drugie, uzupełnione wydanie głośnego reportażu o jednym z największych zbrodniarzy powojennej Polski – Leszku Pękalskim, który zyskał przydomek Wampira z Bytowa. I który po dwudziestu pięciu latach więzienia wyszedł na wolność w 2019 roku. Karę odbywał od roku 1996 – został wtedy skazany za jedno morderstwo, choć sam przyznał się do prawie siedemdziesięciu zbrodni! Do tej pory jednak nie wiadomo dokładnie, ile ludzkich istnień ma na sumieniu. Biegli w swojej opinii napisali, że Pękalski to sadysta, nekrofil i nekrosadysta. Widzisz zatem, że interesując się nikczemnikami, nie można pominąć tej dość intrygującej osobowości. Zwłaszcza że autorka w swojej książce prezentuje rozmowy z samym mordercą. A także jego bliskimi, policjantami i psychiatrami, szkicując przerażającą sylwetkę prawdziwego wampira.

Reportaż Magdy Olimianowicz zamówisz w tym miejscu.

Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych, Mark Olshaker John E. Douglas

Obsesja Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książka Obsesja. Wyprawa Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych autorstwa legendarnego profilera FBI Johna Douglasa to zatrważająca opowieść o śledztwach, które miały doprowadzić do zatrzymania przestępców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców. Autor opowiada o potworach, które wyglądają i zachowują się jak zwykli ludzie prowadzący przeciętne, spokojne życie. I choć nie widać w nich tej mrocznej obsesji zadawania krzywdy, drzemie w nich ogromna potrzeba dominacji, manipulacji i kontroli. To dlatego są tacy groźni – niepozornym znacznie łatwiej złapać ofiarę w sidła. 

Książka Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych, którą możesz zamówić pod tym linkiemto opowieść o obsesji – obsesji zwyrodnialców, drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać.

Zbrodnie bez ciał. Jest ciało – jest zbrodnia, nie ma ciała – nie ma zbrodni?, Diana Brzezińska Andrzej Gawliński

Zbrodnie bez ciał Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Autorami książki Zbrodnie bez ciał są Diana Brzezińska – prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów oraz Andrzej Gawliński – kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Oboje zanurzyli się w świat zbrodni, czytając dziesiątki tomów akt oraz niezliczoną liczbę zeznań świadków w najgłośniejszych sprawach o morderstwo. Skupili się na tych śledztwach, w których zapadły wyroki skazujące, choć nie odnaleziono ciał ofiar. Zasypali pytaniami dotyczącymi szczegółów tych dochodzeń zarówno śledczych, jak i kryminologów, psychologów, specjalistów medycyny sądowej, wskazując luki, błędy i pominięte fakty. Nie pominęli również samych skazanych za te zbrodnie. Zrobili wszystko, by znaleźć odpowiedzi na pytania, które cisną się na usta.

Z tej książki dowiesz się m.in.: jak pracują śledczy, kiedy brakuje najważniejszego śladu zbrodni – ciała ofiary, jakie eksperymenty i metody zbierania dowodów są przez nich wykorzystywanie i czy możliwe jest dokonanie zbrodni doskonałej.

Zaintrygowany? W tym miejscu zamówisz Zbrodnie bez ciał. Jest ciało – jest zbrodnia, nie ma ciała – nie ma zbrodni? Diany Brzezińskiej i Andrzeja Gawlińskiego.

Krwawy Peter, Jarosław Molenda

Krwawy Peter Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Krwawy Peter Jarosława Molendy to kolejna historia zwyrodnialca i dewianta o przydomku wampir, tym razem Wampira z Düsseldorfu. Sadystyczny psychopata, jeden z najsłynniejszych zbrodniarzy XX wieku naprawdę nazywał się Peter Kürten. Z przerażającą satysfakcją mordował kobiety, mężczyzn, dzieci i zwierzęta. O jego bestialstwie i lubieżnych czynach rozpisywała się prasa na całym świecie. Policja natomiast bardzo dugo nie mogła trafić na jego trop. Krwawy Peter został skazany za zaledwie dziewięć zabójstw i nie sprawdzano, ile ofiar rzeczywiście miał na sumieniu. 

Dziennikarskie śledztwo Jarosława Molendy pozwala zagłębić się w życie psychopaty, którego zuchwałe zbrodnie nie schodziły z ust ówczesnej opinii publicznej. Wartością dodaną publikacji jest zbiór zdjęć z epoki i archiwaliów. 

Książka Krwawy Peter jest dostępna w tym miejscu.

***

Jak widzisz, wśród nowości true crime czekają na Ciebie prawdziwe perły. Po którą z nich sięgniesz jako pierwszą?

Czytaj także: