Nowości 2017 od polskich autorów

Zastanawiacie się, które książki polskich autorów warto przeczytać? Poniżej znajdziecie trzy nowości 2017 od polskich autorów, świetnych, wielokrotnie nagradzanych pisarzy.  Twardoch, Małecki i Witkowski – te nazwiska to gwarancja jakości oraz obietnica literatury na wysokim poziomie, która bywa kontrowersyjna, wzbudza emocje, daje do myślenia, ale nigdy nie pozostawia obojętnym.

Nowości 2017 od polskich autorów: Ballada o pewnej panience Szczepan Twardoch

Ballada o pewnej panience to zbiór jedenastu opowiadań, w których autor zaprasza czytelnika do zanurzenia się w odmęty ludzkiej psychiki. Nie będzie to jednak przyjemna podróż. Na swojej drodze spotkamy bowiem przemoc, odrzucenie i mroczną stronę egzystencji. Tego ciemnego obrazu nie rozjaśni świetny język i fakt obcowania z porządnie napisanym „kawałkiem” literatury. Ballada o pewnej panience to charakterystyczny dla Twardocha sposób postrzegania świata, zamknięty w małych, skończonych formach opowiadań, pochodzących z różnych etapów twórczości. Historie nie łączą się ze sobą bezpośrednio, jednak zebrane razem, tworzą spójną, mroczną wizję rzeczywistości.

Nowości 2017 od polskich autorówRdza Jakub Małecki

Jakub Małecki to pisarz, którego wrażliwość i sposób patrzenia na człowieka urzekają swoją prostotą, w której tkwi niesamowita siła. Podobnie jak w poprzednich książkach, również w Rdzy spotykamy pospolitych bohaterów, z ich na pozór zwyczajnymi życiorysami, naznaczonymi piętnem historii oraz osobistych tragedii. W najnowszej powieści Małecki jest jeszcze lepszy językowo i zaskakuje misternie przemyślaną strukturą, w której splatają się losy dwóch związanych przez los bohaterów. Rdza to piękna, bardzo polska i głęboko emocjonalna powieść dla wymagających Czytelników.

 

 

Nowości 2017 od polskich autorów: Wymazane Michał Witkowski

Michał Witkowski to pisarz kontrowersyjny i skandalizujący, który nie boi się postawić swojego czytelnia w niewygodnej sytuacji. Swoją najnowszą powieść zadedykował sfrustrowanym, niespełnionym seksualnie staruszkom, dla których Wymazane ma być lekiem na cale zło. Witkowski opisał północno-wschodnią prowincję, utkaną ze stereotypów, beznadziejną i nierokującą szans na przyszłość. W tej scenerii rozgrywa się romans na opak, jakiego z pewnością nie czytaliście. Jest groteskowo, śmiesznie i trochę strasznie. Jak to u Witkowskiego bywa.

 

 

Malwina Pietrewicz