Nowość od Veronici Roth

Nowość od Veroniki Roth to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości amerykańskiej pisarki. Czytelnicy na całym świecie kojarzą ją przede wszystkim z bestsellerowej serii pt. Niezgodna. Teraz odbiorcy mają jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Ponieważ 7 kwietnia światową premierę miała książka pt. Chosen Ones.

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy powieść pojawi się na polskim rynku. Oczywiście, jeśli tylko się to zmieni, od razu Was o tym poinformujemy. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że chociaż książka dopiero pojawiła się w sprzedaży, już wykupiono prawa do jej ekranizacji. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Veronici Roth

Nowość od Veroniki Roth – kilka słów o powieści i ekranizacji

Prawa do przeniesienia powieści na ekrany nabyło studio Erik Feig’s Picturestart. To na razie jedyne informacje, jakie podano do publicznej wiadomości. W związku z tym, jeśli tylko poznamy przybliżoną datę premiery produkcji lub inne informacje na jej temat, od razu damy Wam znać.

Tymczasem sama historia opowiada o grupie piątki przyjaciół, w której skład wchodzą: Sloane, Matt, Ines, Albie, and Esther. To oni w nastoletnim wieku, dekadę temu nieopodal Chicago pokonali wroga znanego, jako Mroczny. Jego panowanie pełne terroru przyniosło ludziom śmierć i zniszczenie. Wśród grupy nastolatków, zebranych przez tajną agencję, miał być „Wybraniec”, który według przepowiedni pokona wroga. Tak też się stało. Przyjaciele podołali sprawie, a ludzkość mogła w końcu odetchnąć.

Dziesięć lat później zwycięzcy nadal pozostają sławni, jednak świat poszedł naprzód. W związku z tym młode pokolenie nie pamięta czasów mroku i wiecznego strachu, podczas panowania Mrocznego. Jednak Sloane nie może zapomnieć. To niemożliwe, kiedy wciąż prześladują ją paparazzi – gdziekolwiek się uda, są i oni. Podobnie jest z Mrocznym, który powraca w każdym jej śnie. W przeciwieństwie do innych jej nie udało się ruszyć do przodu. Bohaterka ma wrażenie, że po prostu dryfuje, bez kierunku, celu i powodu. Dzień przed obchodem święta dziesięciu lat pokoju całkiem nowy niepokój uderza w Wybrańców. Jeden z nich umiera. A kiedy zbierają się na pogrzebie w miejscu ich zwycięstwa, odkrywają z przerażeniem, że panowanie Mrocznego nigdy tak naprawdę się nie skończyły.

Dajcie znać, czy kiedy nowość od Veroniki Roth pojawi się na naszym rynku, sięgniecie po nią. Tymczasem tutaj znajdziecie pozostałe książki autorki.

Paulina Roszko