Nowość od Pawła Reszki - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Pawła Reszki to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym to również doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli literatury faktu i polskich reportaży. Warto tutaj wspomnieć, że autor ma już na koncie kilka głośnych i bestsellerowych pozycji. Tym samym to jemu czytelnicy zawdzięczają takie hity jak Mali bogowie czy Czarni. Teraz powraca z niemniej kontrowersyjną pozycją pt. Płuczki. W poszukiwaniu żydowskiego złota. Książka jest już dostępna w sprzedaży i z miejsca zdobyła ogromne zainteresowanie. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Pawła Reszki - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Pawła Reszki – szokujące fakty

To, co opisuje autor, to nie był incydent, a proceder, który przeprowadzany był niemal na masową skalę. I trwał przez lata. Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar, mieszkańcy pobliskich wsi i przyjezdni prowadzili wykopki. A wszystko w poszukiwaniu „żydowskiego złota”. Tym samym „na Icki” chodzili ojcowie i synowie, sąsiedzi, mężczyźni, kobiety i dzieci. A prochy zmieszane z ziemią przepłukiwali w rzece lub specjalnie wykopanych dołach z wodą, tzw. płuczkach.

Autor w najnowszej publikacji gromadzi głosy, układające się w przerażającą opowieść o zobojętnieniu, które pozwala traktować masowe mogiły jak złotonośne pola. Nie osądza jednak, lecz szuka odpowiedzi na pytania. Jak to możliwe, że po Zagładzie mogła przyjść „gorączka złota”? Co kierowało kopaczami? I w końcu, co dzisiaj myślą o tym ich potomkowie?

Nowość od Pawła Reszki po raz kolejny wstrząsa czytelnikiem i ukazuje szokującą prawdę. Prawdę, do której wcale nie tak łatwo dotrzeć. To reportaż o  ludziach, którzy przez wiele lat po wojnie rozkopywali szczątki ofiar nazistowskich obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze, w poszukiwaniu złota i kosztowności. Paweł Piotr Reszka, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i reporter „Dużego Formatu” „Gazety Wyborczej” przedstawił dotychczas nieopisywane relacje świadków i uczestników tego procederu.

Nowość od Pawła Reszki pt. Płuczki. W poszukiwaniu żydowskiego złota znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy.