Nowość od Mohsina Hamida pt. Drzwi na zachód pojawi się w sprzedaży już 19 kwietnia 2018 roku. Ta opowieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom beletrystyki i literatury pięknej. Mohsin Hamid to pakistański pisarz, który obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i właśnie tam tworzy swoje największe, literackie dzieła. To jemu zawdzięczamy m.in. powieść pt. Uznany za fundamentalistę, która znalazła się w ścisłej czołówce finału Man Booker Prize. Ponadto wspomniana powieść doczekała się także ekranizacji, która ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Odbiorcy mieli okazję zobaczyć w rolach głównych: Kate Hudson, Lieva Schreibera, Riza Ahmeda czy Kiefera Sutherlanda. O czym natomiast opowiada nowość  Mohsina Hamida? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Mohsina Hamida – Drzwi na zachód

Nadia i Saeed to dwoje młodych ludzi, którzy spotykają się w kraju, nad którym ciąży widmo wojny domowej. Kobieta jest niezwykle zmysłowa, ale jednocześnie nie boi się walki o własną niezależność. Natomiast mężczyzna charakteryzuje się anielską cierpliwością i łagodnym usposobieniem oraz powściągliwością. Bardzo szybko między parą zaczyna rodzić się nić porozumienia, która przeradza się w sekretny romans. Jednak już wkrótce rozruchy ogarniają całe miasto. Zamieszki wybuchają z pełną siłą i zamieniają znajome ulice w mozaikę wojskowych posterunków oraz eksplodujących bomb. Wtedy też do Nadii i Saeeda docierają pierwsze plotki o tajemniczych drzwiach, które mogą błyskawicznie przenieść ludzi w odległe miejsca. Jednak takie przedsięwzięcie wiąże się z wielkim niebezpieczeństwem i ogromnymi kosztami. Bohaterowie wspólnie dochodzą do wniosku, że nie pozostało im nic innego. Postanawiają porzucić ojczyznę, dawne życie i decydują się na ucieczkę.

Warto tutaj wspomnieć, że Barack Obama okrzyknął Drzwi na zachód jedną z najbardziej inspirujących powieści 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, że prezentowana dziś książka na polskim rynku pojawi się 19 kwietnia bieżącego roku.

Nowość od Mohsina Hamida znajdziecie tutaj. Polecamy tę książkę wszystkim, którzy poszukują niezwykle emocjonalnych i poruszających opowieści. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Hamida, koniecznie nadróbcie zaległości!