Życie po duńsku - kup na TaniaKsiazka.plŻycie po duńsku to nowość od Helen Russell, która przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby poznać sekret szczęśliwego życia Duńczyków. Powieść zdążyła pojawić się już w 18 krajach i cieszy się w nich ogromną popularnością. Dlaczego? Otóż autorka przedstawia zupełnie nowe i innowacyjne podejście do tematu hygge. Co sprawia, że skradła serca tak wielu czytelników? Przekonajcie się już dziś!

Nowość od Helen Russell czyli Życie po duńsku

Książka jest wyjątkowa, ponieważ pisarka temat hygge tym razem poddaje wnikliwej analizie. Wszystko za sprawą bystrego i zawodowego oka dziennikarki – kobiety nowoczesnej, wyrwanej prosto z serca Wielkiej Brytanii, Londynu. Jej dowcipny i lekki styl z pewnością ułatwia odbiór tekstu i sprawia, że lektura jest lekka i przyjemna.

Autorka opowiada o roku, który spędziła w najszczęśliwszym kraju na świcie, czyli Danii. Dokładniej przebywała w malowniczej krainie zwanej Jutlandią. Czytelnik znajdzie tu osobiste zapiski z przeżyć jej oraz jej męża. A opisane wydarzenia stają się pretekstem to tego, by przyjrzeć się bliżej duńskiemu szczęściu, tak propagowanym na całym świecie. I choć opowieść może wydawać się pełna codziennych i zwyczajnych sytuacji, to jak się okazuje, właśnie one mogą stać się źródłem radości. W ciągłym biegu człowiekowi zdarza się zapominać o tym, że z małych rzeczy powinniśmy cieszyć się najbardziej. Wystarczy jednak iść za przykładem pisarki, by przekonać się, że to wcale nie jest takie trudne. Nawet przy codziennym natłoku wielkich spraw i problemów dnia powszedniego.

Czym różni się ów książka od tych, które poruszają podobny temat? Autorka musiała osobiście zmierzyć się z szokiem kulturowym, który przeżyła po przeprowadzce. Jej doświadczenie dostarcza więc zupełnie innej i nowej perspektywy niż dotychczasowe poradniki specjalizujące się w hygge. Gwarantujemy, że właśnie takie spojrzenie stanie się wam znacznie bliższe i pozwoli zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi z tym duńskim szczęściem.

Książkę Życie po duńsku znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim, którzy chcą przejść przez życie z szerokim uśmiechem na twarzy, niezależnie od sytuacji.

Paulina Roszko