Mistrz i Małgorzata - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Mistrza i Małgorzaty to niewątpliwa perełka dla wszystkich miłośników literatury światowej. Trudno uwierzyć w to, że jest choćby jeden Czytelnik na świecie, który ani razu nie słyszał o tej niezwykłej powieści. Jej istnienie zawdzięczamy rosyjskiemu pisarzowi, Michałowi Bułhakowi. Dlaczego właśnie to wydanie powinno znaleźć się w domowej biblioteczce każdego maniaka literatury? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowe wydanie Mistrza i Małgorzaty - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Mistrza i Małgorzaty – wersja bez tajemnic

Na początku warto wspomnieć fakt, że od pierwszego wydania książki, której tłumaczenie ukazało się w ocenzurowanej wersji, minęło już 50 lat. Tyle właśnie Czytelnicy musieli czekać, by ponownie móc zmierzyć się z tą historią. Tym razem jednak wypełnionej brakującymi elementami, bez cenzury. Najnowsze tłumaczenie tego światowego fenomenu zostało oparte na ostatecznej, szóstej wersji powieści, która powstała w latach 1938–1940.

Nowego tłumaczenia na nasz rodzimy język podjął się Jan Cichocki. Jest on uczniem znakomitego literaturoznawcy prof. Iwana Owczarenki. Na koncie ma ponad 20 książek przełożonych z takich języków jak: rosyjski, bułgarski czy ukraiński. Dzięki swojej rzetelnej pracy i ogromnemu doświadczeniu uzyskał status jednego z najlepszych tłumaczy literatury słowiańskiej. Teraz jego talent Czytelnicy mają szansę podziwiać w najnowszym wydaniu Mistrza i Małgorzaty.

Oto co do powiedzenia na temat tego projektu ma Marek Wawrzkiewicz, prezes Związku Literatów Polskich:

Dzieło Michaiła Bułhakowa ma swoich zaprzysięgłych Czytelników wracających do niego wielokrotnie, lubujących się nie tylko jego wielowątkową akcją, wyrazistymi postaciami psychologicznymi bohaterów, niepowtarzalnymi klimatami i wątkami rodem z fantastyki, ale również bogactwem i maestrią słowa. Przekład ten więc stanie się dla nich okazją do porównań z poprzednimi. Wierzę też, że zdobędzie dla powieści nowych Czytelników.

Pytanie o to, czy znacie tę powieść, wydaje się pytaniem retorycznym. Za to chętnie dowiemy się, jakie są Wasze przemyślenia na jej temat. Czy macie swój egzemplarz na półce? Jeśli z jakichś względów do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zaopatrzyć się w tę ponadczasową powieść, teraz macie niepowtarzalną okazję!

Najnowsze wydanie Mistrza i Małgorzaty znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!