Czas zmierzchu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Czasu zmierzchu autorstwa Dmitrija Glukhovsky’ego właśnie pojawiło się w polskich księgarniach. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości tego wspaniałego i cenionego pisarza. Warto tutaj przypomnieć, że autor jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców science fiction, który skradł serca milionów Czytelników na całym świecie. To jemu zawdzięczamy słynną trylogię Metro oraz międzynarodowy projekt Uniwersum Metro 2033.

Nowe wydanie Czasu zmierzchu – kilka słów

Skąd pomysł na odświeżenie wydania tej książki? Inspiracji można dopatrywać się w wydarzeniu, które zbliża się do nas wielkimi krokami. Chodzi oczywiście o Big Book Festival, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca bieżącego roku. To właśnie tam pojawi się słynny pisarz, Dmitrij Glukhovsky. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać opowieści pisarza na temat fantastycznej wyobraźni, podziemnej Rosji oraz literaturze, która w dzisiejszych czasach staje się również grami komputerowymi.

Tym, którzy nie do końca kojarzą powieść Czas zmierzchu, przedstawiamy opis fabuły. Jeśli do tej pory zastanawialiście się, jaką książkę wybrać w najbliższym czasie do czytania, to macie idealną propozycję przed sobą.

Głównym bohaterem jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje jedno z ciekawszych zleceń w życiu. Musi przełożyć hiszpański dziennik wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów. Wkrótce okazuje się, że im bardziej tłumacz ulega fascynacji księgami, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy.

Duszna i tropikalna atmosfera powoli zaczyna opanowywać arbackie zaułki. Radio, telewizja i prasa coraz częściej donoszą o niespodziewanych kataklizmach. Ofiary liczone są w tysiącach, a skutki tych niepokojących wydarzeń zaczynają przerastać mieszkańców miasta. Co takiego łączy wierzenia Majów z naszym, zdawałoby się postreligijnym postrzeganiem rzeczywistości? Czy wyprawa, która miała miejsce setki lat temu, ma jakikolwiek związek z zaistniałymi wydarzeniami? Jak się wkrótce okaże, związek ten będzie dostrzegać tylko jedna osoba… Czy jest jeszcze nadzieja na to, by ocalić ludzkość?

Odnowione wydanie powieści pt. Czas zmierzchu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!