Nowe książki polskich blogerów

Miarą sukcesu internetowej osobowości, oprócz liczby lajków czy subskrybcji, jest wydanie własnej książki. Trafienie ze swoim przekazem na księgarskie półki ostatecznie utrwala pozycję w środowisku i stanowi symboliczny moment przejścia z sieci do realnego świata. Jesteście ciekawi, co nowego mają dla nas ludzie internetu? Poniżej znajdziecie cztery nowe książki polskich blogerów i youtuberów.

Nowe książki polskich blogerów i youtuberów

Wielki ogarniacz życia Pani Bukowa

Pani Bukowa to komiksowa postać, którą na facebooku śledzi już ponad czterysta tysięcy fanów. Zabawne scenki z jej udziałem i dowcipne komentarze stanowią przewrotną odpowiedź na kobiece dążenie do perfekcji. Pani Bukowa kocha wino, nie lubi biegać, od pracy woli leżenie na kanapie i zajadanie się pizzą. Uosabia styl życia, o którym tak naprawdę marzymy, ale jakoś głupio się do tego głośno przyznać. Wielki ogarniacz życia to przezabawny poradnik o tym, jak być szczęśliwym nie robiąc niczego, co się powinno. Miła odmiana, prawda?

 

Make photography easier Katarzyna Tusk

Sekret udanych zdjęć nie musi być zasługą profesjonalnego sprzętu. Katarzyna Tusk, autorka bloga modowego makelifeeasier.pl w swojej najnowszej książce Make photography easier udowadnia, że każdy może robić piękne fotografie, nawet przy użyciu telefonu. Wystarczy kilka sprawdzonych trików, aby nasze zdjęcia stały się po prostu lepsze.

 

 

 Psychologia hejtu Mateusz Grzesiak

Mateusz Grzesiak to coach bardzo prężnie działający w sieci. Jego profil na facebooku śledzi ponad trzysta tysięcy osób, a niektóre posty osiągają nawet milion odsłon. Psychologia hejtu to czternasta książka w dorobku psychologa. Tym razem autor pochyla się nad zjawiskiem krytyki, z którym spotykamy się dosłownie wszędzie – w pracy, internecie, rodzinie, polityce czy debacie publicznej. Grzesiak pokazuje, w jaki sposób radzić sobie z nieuzasadnionym hejtem, jak nie brać do siebie bolesnych słów i uwolnić się od konieczności sprostania czyimkolwiek wymaganiom. Psychologia hejtu to książka dla wszystkich tych, którym krytyka nie pozwala normalnie żyć i realizować swoich celów.

Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia Marco Kubiś

Marco Kubiś to popularny youtuber, którego kanał subskrybuje ponad trzysta tysięcy osób. Oprócz tego jest również ilustratorem i animatorem, lubiącym mroczne klimaty oraz niewyjaśnione zjawiska. Przyjaźni się z istotami z innych wymiarów, a w swojej książce przekonuje, że mieszkają one także wśród nas. Marco Kubiś to prawdziwa osobowość z nietypowym podejściem do świata, a przemyślenia zawarte w Koszmarnych istotach, które spotykasz każdego dnia są odjechane i … niepokojąco prawdopodobne. Ale spokojne, nie ma się czego bać. Chyba.

Wykłady profesora Niczego Mieciu Mietczyński

Mieciu Mietczyński to facet z polaka, o którym zawsze marzyliście. Zabawny, błyskotliwy, momentami wulgarny i szalenie inteligentny. Prowadzi kanał na youtubie, na którym zamieszcza filmiki ze streszczeniami szkolnych lektur. U Miecia nie uświadczycie jednak nudnego przypominania treści. Profesor Niczego patrzy na książki z perspektywy młodego człowieka i stara się odpowiedzieć na zasadnicze pytanie każdego ucznia: ale o co w tym właściwie chodzi? W Wykładach profesora Niczego Mietczyński wziął się za epoki literackie. Jak jest? Śmiesznie, dosadnie i ciekawie. Mieciu łamie wszystkie zasady, ale osiąga zamierzony efekt – dzięki niemu młodzież chce wiedzieć więcej.

Malwina Pietrewicz