Nowa seria komiksowa Świat Mitów

Mimo że mitologia grecka liczy sobie już ładnych parę tysięcy lat, nie przestaje ona inspirować kolejne pokolenia twórców na całym świecie. Echa starożytnych mitów rozbrzmiewają w wyrażeniach używanych przez nas na co dzień, a także we współczesnych książkach i filmach. Kto powiedział, że poznawanie mitologii musi być nudne i kojarzyć się z wkuwaniem na lekcje języka polskiego? Dla młodych czytelników, którzy dopiero przecierają swoje szlaki, oraz dla starszych, którzy chcą wrócić do tych historii powstała seria komiksowa Świat Mitów od wydawnictwa Egmont

Nowa seria komiksowa Świat Mitów

Nowa seria komiksowa Świat Mitów

Nowa seria wywodzi się z Francji. Jej pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym jest filozof i publicysta Luc Ferry.

Scenariusze do trzech pierwszych tomów komiksowego cyklu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau. Z kolei za stronę wizualną odpowiadają rysownicy z Włoch i Francji: Giulia Pellegrini, Giuseppe Baiguera i Pierre Taranzano.

Seria komiksowa Świat Mitów

W serii do tej pory ukazały się dwa tomy, trzeci pojawi się w księgarniach już niebawem.

komiks Dedal i Ikar Świat Mitów

Źródło: egmont.pl

Świat Mitów tom 1. Dedal i Ikar 

Opowieść o genialnym budowniczym Dedalu, jego niepokornym synu Ikarze, o labiryncie i królu Midasie. Uczniowie najczęściej poznają ją w opracowaniu Jana Parandowskiego.

Premiera: 29 września 2021 r.

Link do komiksu: Dedal i Ikar >>

Seria Świat Mitów komiks Antygona

Źródło: egmont.pl

Świat Mitów tom 2. Antygona

Oryginalny dramat Sofoklesa to lektura obowiązkowa dla liceów i techników. Komiksowa wersja będzie świetnym uzupełnieniem pierwowzoru.

Premiera: 29 września 2021 r.

Link do komiksu: Antygona >>

Iliada komiks

Świat Mitów tom 3. Iliada

Iliada Homera to jeden z najsłynniejszych greckich eposów, przedstawiający historię wojny trojańskiej. Fragmenty oryginału znajdują się na liście lektur obowiązkowych w liceum i technikum.

Premiera: 8 grudnia 2021 r.

Link do komiksu: Iliada >>

***

Co sądzicie o takim przedstawieniu mitów? Czy Waszym zdaniem to dobry sposób na zainteresowanie mitologią młodych odbiorców? Myślicie, że mógłby to być trafiony książkowy prezent dla nastolatka? A może sami sięgnęlibyście po komiksowe mity? Dajcie znać w komentarzach. 🙂

Zobacz także: