Nowa powieść z Uniwersum Metro 2033 - Droga stali i nadziei!

Zniszczony wojną nuklearną świat nie pozostawia złudzeń: musisz skalać się złem, by przeżyć. A jeśli szukasz nadziei, musisz sięgnąć po stal… Dziś mam dobrą wiadomość dla fanów klimatów postapokaliptycznych! Nowa powieść z Uniwersum Metro 2033Droga stali i nadziei trafi na półki księgarń już pod koniec lutego! 

Nowa powieść z Uniwersum Metro 2033 - Droga stali i nadziei!

Metro 2033Droga stali i nadziei

Droga stali i nadziei Dmitrija Manasypowa to opowieść łącząca trzy linie fabularne. Każdy z trójki głównych bohaterów pochodzi z innego zakątka postapokaliptycznej Rosji, łączy ich jednak jeden, wspólny cel: odnalezienie tajemniczej dziewczyny: Daszy Darmowajej. 

Z rozedrganej mgły na Rubieży pod Samarą, z miasta położonego na brzegu rzeki Biełej, z wypalonych orenburskich stepów… Kilometry wędrówki przez półmartwy świat, podróży wiodącej do miasta pozbawionego radości. Każdy z wędrowców ma swój cel, każdy swoją drogę. Od tego, jak nią podąży, zależy to, jaka się ona stanie. Jednak w świecie pełnym krwi i nienawiści nie da się przejść swojej drogi i się przy tym nie zbrukać.

~ fragment opisu od wydawcy

W najnowszej powieści Dmitrija Manasypowa ocaleli z nuklearnej zagłady opuścili moskiewskie metro, jednak rzeczywistość na powierzchni to nieustanna walka o przetrwanie. Mutanty i bandyci, groźba niewoli i tortur oraz wszechobecna obojętność i akceptacja zła… W takim świecie z pewnością trudno pozostać dobrym człowiekiem. Jak wędrówka przez wrogie terytoria zmieni głównych bohaterów? Czy osiągną swoje cele?

Tego dowiemy się już wkrótce. Najnowsza powieść serii – Droga stali i nadziei – będzie dostępna już 24 lutego W TYM MIEJSCU >>

Dimitrij Manasypow Droga stali i nadziei. Uniwersum Metro 2033

Metro 2033 – kilka słów o Uniwersum

Na koniec kilka słów o całej serii dla wszystkich zaintrygowanych, ale jeszcze niezaznajomionych z tematem.

Uniwersum Metro 2033 to międzynarodowy projekt, który łączy dzieła autorów powieści oraz gier komputerowych z całego świata. Przedsięwzięcie zapoczątkował rosyjski pisarz Dmitrij Głuchowski powieścią Metro 2033.

Książki oraz gry serii łączy rzeczywistość, w której rozgrywa się ich akcja: rok 2033, 20 lat po wojnie nuklearnej, która wyniszczyła planetę. Części ludzi udało się przetrwać – swobodne życie na powierzchni nie jest jednak możliwe, z powodu silnego promieniowania i zagrożenia ze strony mutantów.

Do tej pory w serii ukazało się już ponad 100 pozycji, nie wszystkie są jednak wydane w języku polskim. Dodatkowo powstały nowe serie: Metro 2034 oraz Metro 2035.

W Polsce książki z Uniwersum Metro 2033 ukazują się pod szyldem wydawnictwa Insignis. Polscy autorzy, których książki znalazły się w oficjalnym zbiorze Uniwersum to Paweł MajkaRobert J. Szmidt oraz Artur Chmielewski.

A tutaj znajdziecie więcej książek z serii: Uniwersum Metro 2033 >>

Zobacz także: