Pape Satan aleppe - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Pape Satan aleppe – taki tytuł nosi nowa książka Umberto Eco, mistrza włoskiej literatury. Pisarz podbił serca Czytelników na całym świecie, a jego książki do dziś uznawane są za światowe bestsellery, które powinien znać każdy miłośnik literatury. Nie ma co się dziwić, choć Eco zmarł w 2016 roku, jego geniusz wciąż zadziwia i zaskakuje nie tylko Czytelników, ale również badaczy literatury i krytyków. Pape Satan aleppe to dzieło, nad którym pisarz pracował niemal do ostatnich chwil swojego życia. Teraz odbiorcy mają w końcu szansę zapoznać się z końcowym efektem tych intensywnych prac.

Nowa książka Umberto Eco – ostatnie dzieło mistrza

Na początku warto wspomnieć, że książka pt. Pape Satan aleppe to zbiór tekstów, obejmujących ostatnie piętnaście lat życia uczonego.

Umberto Eco w ostatniej książce, nad którą pracował, dokonuje trafnej i mało optymistycznej diagnozy współczesnego społeczeństwa. Świat boryka się z kryzysem ideologii, kryzysem partii i niepohamowanym indywidualizmem. Tak zdaniem pisarza wygląda rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Autor bierze pod lupę dobrze znane bolączki płynnego społeczeństwa. Dwulicowość polityki, obsesja na punkcie widoczności medialnej, której ulegają niemal wszyscy. Należy do tego dołożyć jeszcze całkowite zżycie się z telefonami komórkowymi i bardzo niski poziom edukacji. Ale to oczywiście nie wszystko, co poddał analizie włoski mistrz pióra.

Czytelnik będzie miał okazję spojrzeć na wiele innych tematów i spraw, które porusza w tej książce Umberto Eco. Wszystko w charakterystycznym, przewrotnym stylu i formie. Miłośnicy twórczości pisarza znajdą tu wszystkie elementy, za które pokochali jego dzieła. To błyskotliwy dowcip i celne puenty wypełniające każdy felieton.

Książka Pape Satan aleppe to bez wątpienia jedno z najważniejszych dzieł, jakie stworzył Umberto Eco. Tytuł ten bez wątpienia powinien znaleźć się w domowej biblioteczce każdego miłośnika literatury. Bez znaczenia, czy gustuje w fantastyce, kryminałach czy powieściach obyczajowych. Są bowiem w świecie książek takie pozycje, które każdy powinien przeczytać chociaż raz. Ta lektura z pewnością do takich się zalicza.

Nowa książka Umberto Eco znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!