Morawiecki i jego tajemnice - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Tomasza Piątka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury faktu i polskich reportaży. Poza tym powody do zadowolenia ma każdy, kto interesuje się polską polityką i postaciami, występującymi na jej scenie. Prezentowana dziś książka nosi tytuł Morawiecki i jego tajemnice. Warto tutaj wspomnieć, że Tomasz Piątek ma w swym dorobku liczne powieści, także kryminały i fantastykę. Ponadto to erudyta, skandalista a przede wszystkim niezwykle popularny dziennikarz. Dlatego też, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję.

Nowa książka Tomasza Piątka – Morawiecki i jego tajemnice

Kiedy Morawiecki pojawił się na głównej scenie politycznej, większość komentatorów dała wyraz swemu zaskoczeniu. Był bowiem kojarzony z merytorycznym zapleczem Platformy Obywatelskiej i wpływowym w tej formacji Janem Krzysztofem Bieleckim. Tymczasem bankowiec stał się z dnia na dzień jedną z twarzy przejmującego władzę obozu Prawa i Sprawiedliwości. Poza tym bardzo szybko okazało się, że Mateusz Morawiecki nie jest jedynie dodatkiem do tej ekipy. Obdarzony szczególnym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego, umiejętnie poszerzał zakres swych uprawnień wicepremiera. W związku z tym już po niedługim czasie zastąpił Beatę Szydło na stanowisku prezesa rady ministrów. Tym samym rządowa propaganda lansuje wersję, według której Morawiecki miałby być fachowcem, doświadczonym graczem gospodarczym. Oczywiście z chlubną kartą w życiorysie z lat 80., kiedy to stał u boku ojca, jako bojownik antykomunistycznego podziemia.

Morawiecki i jego tajemnice - kup na TaniaKsiazka.pl

Tomasz Piątek zadaje ważne pytanie: czy to właśnie jest cała prawda o obecnym premierze? W prezentowanej dziś książce czytelnicy znajdą efekty wielomiesięcznej pracy w archiwach (także IPN), jak i rozmów z ludźmi, którzy znali Mateusza Morawieckiego na różnych etapach jego życia. Poza tym to również skrupulatna analiza jego działalności oraz powiązań towarzyskich, politycznych i biznesowych. Tym samy odbiorcy otrzymują inny obraz, niż ten, który znany jest z rządowych czy prorządowych mediów. Mateusz Morawiecki ma swoje tajemnice, a autor odkrywa wiele z nich.

Nowa książka Tomasza Piątka pt. Morawiecki i jego tajemnice znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!