Nowa książka Stephena Kinga

Nowa książka Stephena Kinga to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Tym samym powody do zadowolenia mają także wielbiciele horrorów i grozy. A przede wszystkim ci, którzy polubili cykl z Holly Gibney. Tak, tak! Najnowszy projekt Kinga będzie związany właśnie z tą postacią. Co więcej, informacje, które obiegły Internet, nie są plotkami czy spekulacjami. Ponieważ do pracy nad nowym tytułem przyznał się sam Stephen King. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Stephena Kinga

fot. Benjamin Percy/Facebook

Nowa książka Stephena Kinga – więcej szczegółów

Pisarz podzielił się radosną nowiną z fanami podczas festiwalu Wordplay w Minneapolis. To właśnie tam ogłosił, że w 2020 roku powróci z nową powieścią, w której wystąpi dobrze znana postać z jego poprzednich dzieł. Najnowsza książka będzie nosić tytuł If You Bleed (Jeśli krwawisz), a jej główną bohaterką będzie Holly Gibney. Tym samym fani po raz kolejny zetkną się z neurotyczną i błyskotliwą współpracowniczką detektywa Billa Hodgesa, znanego z serii Pan Mercedes. Jak dodaje King, bardzo zżył się z tą postacią i często wizualizował sobie jej dalsze losy. W zeszłym roku światło dzienne ujrzała książka pt. Outsider, z której wierni fani mieli okazję dowiedzieć się, co u niej. Jak więc widać, pisarz nie ma zamiaru poprzestać tylko na jednej pozycji.

Poza tym warto tutaj dodać, że powieść If You Bleed była powodem, przez który King nie włączył się w prace nad kontynuacją Pudełka z guzikami Gwendy. Tym samym Richard Chizmar, współautor pierwszej części o Gwendy, przyznał, że dostał od Stephena wolną rękę na pisanie sequelu.

Nowa książka Stephena Kinga na zagranicznych rynkach ma pojawić się już w 2020 roku. Niestety nie jest jeszcze znana dokładniejsza data. Podobnie jest z polskim wydaniem. Nie wiemy jeszcze, kiedy i czy w ogóle historia zostanie przetłumaczona na nasz język. Gdy tylko się to zmieni, od razu Was o tym poinformujemy.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Stephena Kinga odsyłamy tutaj.