NOWA KSIĄŻKA MROZA

Źródło: Spidersweb

Remigiusz Mróz zapowiedział, że jeszcze w tym roku ukaże się jego nowa książka. Wszyscy zastanawiali się, czy będzie to kolejny tytuł z jednego z jego słynnych cykli z Joanną Chyłką – jednak nie.

Autor tajemniczo powiedział, że owszem kolejny tom słynnej kryminalnej serii na pewno niedługo się pojawi, ale tym razem pisarz szykuje coś zupełnie nowego. Nowa książka Mroza ma się ukazać 19 lipca, czyli całkiem niedługo. A to, o czym będzie, jest ujawniane w dosyć oryginalny sposób. Sprawdźcie, jaki. 🙂

Nowa książka Mroza i zaskakująca zagadka dla fanów

Wydawnictwo Czwarta Strona, które wydaje książki Remigiusza Mroza, rozsyłało do blogerów fragmenty układanki, które po ułożeniu zaczęły tworzyć intrygujący obraz. Okazuje się, że z kolejnych elementów puzzli wyłaniała się powoli… okładka najnowszej książki autora. Jakby tego było mało, blogerzy wkrótce otrzymali kolejną wskazówkę, a mianowicie bilet lotniczy. Aktualny zestaw, który jest podpowiedzią, o czym będzie najnowsza książki Mroza, ukazał się na profilu: Kto czyta, żyje podwójnie. Zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Magdalena S: Pierwsza myśl – Gwiazda Dawida 😉 Czy ten tajemniczy bilet lotniczy jest na samolot do Izraela? Z drugiej strony Hibernia to łacińska nazwa Irlandii. Nie wiem, co o tym myśleć. Lubi Pan nas tak trzymać w niepewności, co? Czekam z niecierpliwością, pozdrawiam 🙂
Remigiusz Mróz: Uwielbiam. 😀 A wskazówek trochę jest… plus cytat na wizytówce. 😉

Nowa książka Mroza – kto zgadnie?

Na zdjęciu wyraźnie widać mapę, duży fragment okładki, bilet lotniczy, tajemniczy cytat i zdjęcie z pokładu samolotu. Niewątpliwie to, co zdarzy się podczas pewnego lotu, będzie ważnym elementem fabuły tej książki. Jeżeli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że na okładce książki widać zarys prawosławnej ikony z Matką Boską. Z kolei z biletu możemy wywnioskować, że bohater wyruszy w podróż z Wrocławia do Tel Avivu. Natomiast cytat na wizytówce to łacińska sentencja z Ewangelii św. Mateusza i słowa Jezusa Chrystusa: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”. Mamy tu kolejne nawiązanie do motywu religijnego.

Macie pomysł, o czym może być książka? Przyjrzycie się zdjęciu, może znajdziecie kolejny ważny szczegół, wskazujący np. na jej tytuł?

A tymczasem Deniwelacja 

Premiera tajemniczej książki zapowiedziana jest na 19 lipca, tymczasem niedawno ukazał się inny tytuł pisarza, kolejny tom bestselerowej serii z komisarzem Forstem, zatytułowany: Deniwelacja.

W czwartym tomie serii ponownie dochodzi do tajemniczych morderstw. Tym razem giną kobiety. Na początku policja nie podejrzewa, że za zniknięciem może stać seryjny morderca. Tym bardziej że ciała znaleziono na zboczu góry. Jednak po sprawdzeniu tropów dotyczących możliwych wypadków w górach i analizie wszelkich śladów, funkcjonariusze już wiedzą, że śmierć kobiet nie była skutkiem działania żywiołu.

Co ciekawe, ślady wydają się prowadzić do komisarza Wiktora Forsta, którego nikt nie widział od niemal roku. Policja ma więc teraz podwójne zadanie, dowiedzieć się, co z całą sprawą ma wspólnego Forst i gdzie aktualnie przebywa.

Remigiusz Mróz słynie nie tylko z bardzo dobrych książek, ale także z tego, że wydaje je naprawdę szybko. Niedawno okazało się, że pisze także pod pseudonimem. Więcej szczegółów i informacji o tajemniczych książkach z Wysp Owczych znajdziecie tutaj: KSIĄŻKI OVE LØGMANSBØ = KSIĄŻKI REMIGIUSZA MROZA.

Co sądzicie o łamigłówce dotyczącej najnowszej książki pisarza? Moim zdaniem jest bardzo interesująca. 🙂