Demaskator – taki tytuł nosić będzie nowa książka Johna Grishama. Dla wszystkich miłośników twórczości ów autora to bez wątpienia świetna wiadomość. Powieść w polskich księgarniach pojawiła się właśnie dziś, więc to całkiem gorąca i pachnąca świeżym drukiem lektura. Nie mamy wątpliwości, że stanie się hitem na miarę poprzednich historii stworzonych przez pisarza.

Nowa książka Johna Grishama – kim jest Demaskator?

Sędzia to specyficzny i wymagający zawód. Od osób na tym stanowisku wymaga się bezstronności, rzetelności, a przede wszystkim uczciwości i ponadprzeciętnej wiedzy. To oni bowiem są przecież gwarancją praworządności i stanowią solidną podstawę całego wymiaru sprawiedliwości. W wyniku ich osądów ktoś otrzymuje odszkodowanie, a ktoś trafia do więzienia na wiele długich lat… Co jednak w sytuacji, kiedy na takim stanowisku znajduje się niewłaściwa osoba? Sędzia przyjmuje łapówki, a przepisy nagina w taki sposób, by interpretować je według własnych zachcianek…

Główną bohaterką jest Lacy Stoltz. To wybitna prawniczka pracująca dla stanowej komisji etyki sędziów, która rozpatruje skargi na łamanie przez sędziów kodeksu etycznego. W jej mocy leży odebranie uprawnień danemu sędziemu, oczywiście po wcześniejszym śledztwie i potwierdzeniu zarzutów kierowanych w stronę danej osoby.

Tym razem przyjdzie zmierzyć się jej z najtrudniejszą sprawą w karierze. Pozbawiony uprawnień adwokackich Greg Myers zarzuca jednemu z sędziów korupcję. Kobieta podobno wydaje stronnicze wyroki w zamian za potężne korzyści finansowe. Jak twierdzi Myers, taki stan rzeczy trwa już od wielu lat. Ponadto uważa, że źródłem ów zysków jest fakt, iż sędzia potajemnie była zaangażowana w budowę kasyna, finansowaną przez mafię.

Lacy wie, że ta sprawa jest niebezpieczna i zmusi ją do poprowadzenia własnego śledztwa, wykraczającego daleko poza jej uprawnienia. Czy uda się jej zdemaskować nielegalny proceder?

Książkę Demaskator znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!