Już 16 marca 2017 roku na polskim rynku ukaże się nowa książka autora Blackout – bestsellerowej powieści, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie. Najnowsza książka Marca Elsberga nosi tytuł Helisa i odbiorcom przybliży rzeczywistość kształtowaną przez najnowszą wiedzę w dziedzinie genetyki. Dlaczego warto sięgnąć po ową powieść? Bo jak się okazuje, taka wizja wcale nie jest odległa od naszych czasów.

Nowość od twórcy Blackout – kolejne zaskoczenie

Marc Elsberg wywołał niemałe poruszenie wśród czytelników oraz krytyków literackich, kiedy światło dzienne ujrzała jego pierwsza powieść pt. Blackout. W błyskawicznym tempie książka znalazła się na szczytach bestsellerowych list i znalazła zasłużone miejsce niemal w każdej domowej biblioteczce. Nic więc dziwnego, że z ogromną niecierpliwością i ekscytacją oczekiwano na najnowszą powieść owego pisarza. Czy tym razem również zaskoczy? Przekonajcie się sami!

Helisa to niezwykle sugestywna wizja tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. Jak łatwo się domyślić taki temat wywołuje ogromne emocje, gdyż już dzisiaj mamy do czynienia z podobnymi eksperymentami w zaciszu laboratoriów. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to swoiste centra władzy. A teraz zastanówcie się: czy macie w sobie gen, który zapewni wam przetrwanie? Jeśli nie wykazujecie odpowiednich cech, zostaniecie zastąpieni. A gdyby za pomocą niewielkiej zmiany kodu DNA dało się wyleczyć śmiertelną chorobę? Albo zaprojektować małego geniusza?

Jest jeszcze jedno, najważniejsze pytanie. Czy owe eksperymenty to tylko pojedyncze przypadki, czy masowe działanie mające na celu stworzenie nowego, lepszego świata? I czy znajdzie się w nim miejsce dla was?

Przypominamy, że książka Helisa dostępna będzie od 16 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!