Nowa ekranizacja Rebeki

Książka angielskiej pisarki, Daphne du Maurier, pt. Rebeka w błyskawicznym tempie uzyskała status bestsellera i stała się międzynarodowym hitem. Do dziś uznawana jest za jedną z najważniejszych powieści w dorobku pisarki. Poza tym powieść znalazła się w zaszczytnym gronie 100 najważniejszych opowieści XX wieku. Historia utrzymana jest w klimacie gotyckiej literatury grozy, a w jej tle majaczy romans. Świat filmu już dawno zauważył potencjał tej książki, doczekała się więc ona kilku adaptacji. Ta najsłynniejsza pochodzi z 1940 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka i ma na koncie Oscara. Wówczas na ekranach pojawili się Laurence Olivier jako Maxim, Judith Anderson jako pani Danvers i Joan Fontaine w roli drugiej pani de Winter. Jak będzie wyglądać nowa ekranizacja Rebeki?

Nowa ekranizacja Rebeki

Nowa ekranizacja Rebeki – kilka słów o produkcji i zwiastun

Film w reżyserii Bena Wheatleya pojawi się na platformie Netflix już 21 października 2020 roku. Tym razem widzowie w akcji zobaczą Lily James jako drugą pani de Winter, Armie Hammer jako Maxima de Winter i Kristin Scott Thomas jako panią Danvers.

Główną bohaterką historii jest uboga dziewczyna, która pracuje jako dama do towarzystwa bogatej Amerykanki. Wkrótce jednak poznaje ona bogatego wdowca Maxima de Wintera i po krótkiej znajomości, bierze z nim ślub. Małżonkowie wspólnie zamieszkują w jego angielskiej posiadłości Manderley.

Jednak już od początku bohaterka czuje się przytłoczona przepychem posiadłości. To jednak nie koniec. Ponieważ w całym domu roi się aż od pamiątek o byłej pani de Winter. Ponadto, choć Rebeka zginęła w wypadku na morzu, wciąż żyje w pamięci domowników i gości. Pani Danvers, gospodyni domu, szczególnie pielęgnuje te wspomnienia. I na każdym kroku wytyka nowej małżonce Maxima, że ta nie będzie tak idealna i doskonała pod każdym względem, jak jej poprzedniczka. Wkrótce też druga pani de Winter zdaje sobie sprawę, że jej mąż najprawdopodobniej kocha bardziej zmarłą Rebekę, niż ją. Do tego bohaterka zostaje wplątana w kryminalną intrygę.

Poniżej wrzucam zapowiedź filmu. Dajcie znać, czy macie zamiar oglądać tę ekranizację! Zachęcam też do zapoznania się z książkami Daphne du Maurier i sięgnięcia po Rebekę w okładce filmowej!