Nowa ekranizacja Podpalaczki - Zac Efron w obsadzie!

Nowa ekranizacja Podpalaczki ciągle owiana jest gęstą mgłą wielu niewiadomych, ale twórcy filmu stopniowo uchylają nam rąbka tajemnicy. Tym razem w sieci szerokim echem odbiła się wieść, że do obsady Podpalaczki dołączył Zac Efron. Czy znane są szczegóły angażu tego amerykańskiego gwiazdora? 

Nowa ekranizacja Podpalaczki

Podpalaczka na ekranach kin

Co na ten moment wiemy o nowej ekranizacji Podpalaczki, poza oczywistym faktem, że będzie to adaptacja powieści Stephena Kinga? Po pierwsze, film wyreżyseruje Keith Thomas, który na swoim koncie ma jak do tej pory tylko debiutancki horror The Vigil.  Po drugie, za scenariusz ekranizacji odpowiada Scott Teems, współpracujący m.in. przy serialu Netfliksa Narcos. Meksyk. Po trzecie, film zostanie wyprodukowany dla wytwórni Universal Pictures przez studio Blumhouse, które specjalizuje się w horrorach.

Od niedawna wiemy także, że Zac Efron zagra jedną z głównych ról. Którą? Tego możemy się tylko domyślać. Ja obstawiam ojca tytułowej małej podpalaczki, czyli postać Andrew „Andy’ego” McGee lub agenta Johna Rainbirda. Jakie są Wasze typy? Dajcie znać w komentarzu!

Nowa ekranizacja Podpalaczki

Nowa ekranizacja Podpalaczki. Kiedy premiera?

Wydawałoby się, że jedna z bardziej znanych powieści mistrza grozy, jakim niewątpliwie jest Stephen King, to gotowy materiał na sukces kinowy. A jednak! Pierwsza ekranizacja Podpalaczki z 1984 roku (w której tytułową rolę zagrała dziewięcioletnia wówczas Drew Barrymore) nie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Czy współczesna adaptacja prozy Kinga odniesie sukces?

Kiedy odbędzie się premiera nowej ekranizacji Podpalaczki? Tej informacji twórcy filmu niestety jeszcze nie zdradzili. Chodzą słuchy, że zdjęcia miały ruszyć w 2020 roku. Jeśli jeszcze nie czytaliście tego kultowego thrillera Stephena Kinga, macie zatem trochę czasu,  żeby nadrobić zaległości przed premierą!

Podpalaczka to historia wyjątkowej dziewczynki, Charlie McGee, która została obdarzona nadprzyrodzoną zdolnością wzniecania ognia siłą woli, czyli pirokinezą. Rodzinę McGee nieustannie śledzą agenci tzw. Sklepiku, tajnej przybudówki CIA. Kiedy Vicky, matka Charlie, zostaje zamordowana przez członków agencji, jej mąż ratuje siebie i córkę szaleńczą ucieczką. W pościg za rodziną McGee rusza agent John Rainbird – zabójca na usługach Sklepiku.

Tutaj znajdziecie Podpalaczkę w nowym wydaniu (z 2019 roku) od wydawnictwa Albatros.

Powiązane artykuły: