Nowa ekranizacja Hrabiego Monte Christo

Nowa ekranizacja Hrabiego Monte Christo to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Alexandre’a Dumasa. To jedno z najwybitniejszych dzieł francuskiego pisarza, które do tej pory doczekało się już kilkunastu ekranizacji. Wszystko wskazuje na to, że świat filmu wciąż odkrywa nowy potencjał, jaki niesie za sobą ten utwór. Tym razem produkcją zajmie się studio, należące do samego Bear Gryllsa, brytyjskiego podróżnika. Ponadto, co ciekawe, Grylls ma zupełnie nową koncepcję na tę ekranizację. Ponieważ akcja ma rozgrywać się we współczesnym Afganistanie. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa ekranizacja Hrabiego Monte Christo

Nowa ekranizacja Hrabiego Monte Christo – co wiemy?

Produkcja powstaje na zlecenie Banijay JV The Natural Studio. Film będzie skupiał się na przyjaźni i gorzkiej rywalizacji pomiędzy dwoma komandosami, którzy zostają wysłani na wojnę. Warto tutaj wspomnieć, że sam Bear Gryllsa przez trzy lata służył w brytyjskich siłach specjalnych, jako żołnierz 21 Pułku Rezerwy Special Air Service. Z pewnością więc podzieli się swoim doświadczeniem przy najnowszej produkcji.

Zdjęcia do tej nietypowej ekranizacji mają ruszyć już w 2021 roku. Sam Grylls tak oto mówi o najnowszym projekcie:

Spodobał nam się pomysł uwspółcześnienia tej kochanej przez wszystkich opowieści o przyjaźni, zdradzie i zemście. Oryginalny pomysł Toma Williamsa nas zachwycił. To najwyższej jakości przygodowa historia, która chwali nieustępliwość i odkupienie.

Tymczasem współproducenci, Ben Grass i Christophe Charlier, dodają:

Planujemy stworzenie przykuwającego uwagę filmu akcji na wielką skalę, który zachwyci widzów na całym świecie.

Książkowa historia opowiada o Edmondzie Dantesie. Mężczyzna trafia do więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił. To tam dowiaduje się o skarbie, ukrytym na wyspie Monte Christo. Ta informacja staje się jego motywacją do tego, by uciec z więzienia. Poza tym planuje on z pomocą odnalezionego skarbu ukarać tych, którzy przyczynili się do jego odsiadki.

Dajcie nam koniecznie znać, czy nowa ekranizacja Hrabiego Monte Christo to produkcja, na którą będziecie czekać z niecierpliwością. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z powieścią Alexandre’a Dumasa, odsyłamy tutaj.