Nagroda Polskiej LIteratury Grozy im. Stefana Grabińskiego

Znamy już nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Nagroda przyznawana jest oczywiście za rok 2016 i ma na celu wyłonienie najlepszej powieści z gatunku. Droga do finału wiedzie przez kilka etapów, w których również Czytelnicy mogą oddawać swoje głosy. Jednak o ostatecznym zwycięzcy decyduje profesjonalne jury, złożone z aktywnych badaczy literatury grozy.

Nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego

http://bookmoment.pl/wp-content/uploads/2017/06/19402294_10212368479384527_2021821459_o-1170×669.jpg

Nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego – nominowani

Wśród szczęśliwców, wyłonionych za sprawą głosowania Czytelników oraz komisji znajdują się:

Juliusz Wojciechowicz Bez znieczulenia – to zbiór opowiadań, kilkadziesiąt mikroświatów, które składają się na obraz Polski. Obraz szokujący, wywołujący śmiech, refleksję, wstyd i nierzadko złość lub smutek.

Artur Urbanowicz Gałęziste – autor serwuje Czytelnikom niezwykle przerażającą i zaskakującą opowieść. Akcja tego thrillera została umieszczona na terenach Suwalszczyzny, które Urbanowicz doprawił sporą dawką baśniowości. Tym samym nadał im niezwykłego i zarazem mrocznego klimatu.

Wojciech Gunia Nie ma wędrowca – tartak położony na kompletnym odludziu nosi nazwę „Baza”. To właśnie tam trafia nowy stróż nocny. Mężczyznę dręczy nienazwana trauma, która sprawia, że bardzo szybko wnika w tajemniczą historię swojego zmarłego poprzednika. Poprzednika, który był świadkiem dramatycznych wydarzeń.

Carla Mori Kostuszka – to historia ośmioletniej dziewczynki mieszkającej w Anglii, której matka zostaje zamordowana przez włamywacza. Ponieważ głównym podejrzanym staje się jej ojciec, na jakiś czas dziewczyna musi udać się do rodziny w Polsce. Rodziny, z którą do tej pory nie utrzymywali praktycznie kontaktu. Z dnia na dzień jej życie zmienia się o 180 stopni. I jak się wkrótce okaże, strata matki i izolacja od ojca nie jest najgorszą rzeczą, jaka mogła się jej przytrafić.

Ostatecznego zwycięzcę poznamy w październiku tego roku. Nagrody oraz wyróżnienie czytelnicze zostaną wręczone podczas uroczystej gali Krakowskiego Festiwalu Grozy KFASON.

Jeśli chcecie wziąć udział w głosowaniu Czytelników, kliknijcie tutaj.

Wszystkim nominowanym życzymy oczywiście powodzenia oraz dalszych sukcesów. A czy Wy macie już swojego faworyta? A może Waszym zdaniem na tej liście powinien znaleźć się ktoś inny? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi opiniami!

Paulina Roszko