Mroczne materie

Historia ze świata Mrocznych materii, serii stworzonej przez Philipa Pullmana to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele nietuzinkowych historii fantasy, a przede wszystkim miłośnicy wspomnianej serii. Ponieważ jak się okazuje, najnowsze opowiadanie ze świata Mrocznych materii to niepublikowany nigdy wcześniej tekst. Został stworzony na prośbę Nicholasa Hytnera, dyrektora brytyjskiego Teatru Narodowego, z myślą o aukcji charytatywnej. Utwór został sprzedany za znaczącą sumę, która w całości trafiła na cele dobroczynne. Teraz jednak fani będą mieli okazję zapoznać się ze wspomnianym tekstem.

Mroczne materie

Kadr z zapowiedzi Mroczne materie, źródło youtube.com

Historia ze świata Mrocznych materii – o czym jest ta opowieść?

Opowiadanie nosi tytuł Serpentine, a jej bohaterką jest dorosła Lyra Belacqua, której towarzyszy oczywiście Dajmon Pantalaimon. Po raz kolejny wspólnie wybierają się na Daleką Północ, gdzie kiedyś spotkali pancernego niedźwiedzia Ioreka Byrnisona i aeronautę Lee Scoresby’ego. Akcja tej opowieści toczy się kilka lat po zakończeniu Bursztynowej lunety, ale przed Tajemną wspólnotą.

Oto co sam autor mówi na temat najnowszego projektu:

Dlaczego teraz publikujemy tę historię? Ponieważ wraz z rozwojem „Księgi prochu”, szczególnie po wydarzeniach opisanych w „Tajemnej wspólnocie”, możemy zobaczyć zmianę w sposobie, w jaki Lyra rozumie siebie i swój związek z Pantalaimonem, a zapowiedź tego znajdziemy w tym arktycznym epizodzie.

Światowa premiera książki przewidywana jest na październik tego roku. Ilustracje do tej historii stworzy Tom Duxbury.

Przy okazji warto tutaj przypomnieć, że na podstawie serii Philipa Pullmana powstał serial, którego pierwszy sezon jest już dostępny na HBO GO. W rolach głównych występują: Dafne Keen jako Lyra, Ruth Wilson jako Mrs. Coulter, Lin-Manuel Miranda jako Lee Scoresby, James McAvoy jako Lord Asriel, a także Clarke Peters, James Cosmo, Anne-Marie Duff oraz Ariyon Bakare.

Jesteśmy niemal pewni, że historia ze świata Mrocznych materii spotka się z gorącym entuzjazmem wszystkich fanów twórczości pisarza. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na premierę. Tymczasem wszystkich zainteresowanych serią, odsyłamy tutaj. Poniżej zaś prezentujemy wam zapowiedź serialu. Dajcie znać, czy oglądaliście!