Niewinny Grahama Moore'a - nowa powieść zdobywcy Oscara

Wymierzenie sprawiedliwości nie jest łatwą sprawą. Czy można bez obaw polegać na nieomylności systemu? A jeśli jego trybiki jednak zawiodą? Niewinny Grahama Moore’a to kryminał, którego akcja przeniesie czytelników na amerykańską salę sądową. Książka już niedługo w ukaże się w Polsce – szczegóły dotyczące fabuły i daty premiery znajdziecie poniżej.

Niewinny Grahama Moore'a - nowa powieść zdobywcy Oscara

Graham Moore – laureat Oscara

Graham Moore to amerykański scenarzysta, który w 2015 roku otrzymał Oscara za scenariusz do filmu o Alanie Turingu pt. Gra tajemnic (ang. Imitation game).

W swoim pisarskim dorobku ma powieść pt. Sherlockista (w Polsce ukazała się w 2011 roku), opowiadającą o poszukiwaniach tajemniczego dziennika Arthura Conana Doyle’a, czyli twórcy Sherlocka Holmesa.

Niewinny – bestseller The New York Times’a

Najnowszy kryminał Grahama Moore’a jest utrzymany w konwencji thrillera prawniczego.

W Los Angeles popełniono morderstwo, którego ofiarą padła Jessica Silver. Młoda dziewczyna była dziedziczką miliardowej fortuny lokalnego potentata na rynku nieruchomości.

O popełnienie zbrodni oskarżono Bobby’ego Nocka, nauczyciela dziewczyny. Jego wina wydaje się oczywista i niepodważalna: przekonana jest o niej zarówno ława przysięgłych, jak i opinia publiczna. Jedna z ławniczek zasiewa jednak ziarno niepewności wśród pozostałych, na skutek czego Nock zostaje uniewinniony.

Po 10 latach powstaje film dokumentalny, przybliżający sprawę morderstwa Jessiki. Pojawiają się nowe dowody, a skrywane przez dekadę tajemnice zaczynają wychodzić na jaw. Robi się niebezpiecznie: w noc przed ujawnieniem nowych dowodów ginie jeden z ławników.

Kto tak naprawdę ma na rękach krew Jessiki Silver? Czy to Bobby Nock powinien zostać skazany?

Graham Moore Niewinny

Niewinny Grahama Moore’a – kiedy premiera książki?

Nowa powieść kryminalna Grahama Moore’a będzie miała premierę już 1 września 2021 r.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Niewinnego już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: