Niewiarygodne - kup na TaniaKsiazka.pl

Niewiarygodne to książka, na której podstawie Netflix stworzył serial. Nowe wydanie powieści z okładką serialową jest już dostępne na polskim rynku. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że cała historia oparta jest na faktach i prawdziwych wydarzeniach. W związku z tym to idealna lektura dla wszystkich, którzy interesują się powieściami, inspirowanymi prawdziwym życiem. Ponadto historia zainteresuje również miłośników kryminałów i sensacji, z elementami dramatu. Ponieważ prezentowana dziś książka to wielowątkowa opowieść o wątpliwości, kłamstwach i polowaniu na sprawiedliwość. Z zatrważającą szczerością ujawnia, jak bada się współcześnie przypadki napaści na tle seksualnym i jak często ofiary gwałtów są również ofiarami naszej podejrzliwości.

Niewiarygodne - kup na TaniaKsiazka.pl

Niewiarygodne – kilka słów o powieści i serialu oraz zwiastun

Ponieważ jesteśmy typowymi książko holikami, proponujemy, byście najpierw sięgnęli po literaturę, nim siądziecie przed telewizorami. Serial jest już dostępny na platformie Netflix, a ekranach występują m.in.: Toni Collette, Merritt Wever i Kaitlyn Dever.

O czym opowiada sama historia? Jedenastego sierpnia 2008 roku osiemnastoletnia Marie zgłosiła się na policję. Zamaskowany mężczyzna włamał się do jej mieszkania w pobliżu Seattle, w stanie Washington i zgwałcił ją. W ciągu kolejnych dni przesłuchań, zarówno funkcjonariusze, jak i bliscy Marie podchodzili do jej opowieści coraz bardziej sceptycznie. W związku z tym policja szybko zmieniła stosunek do sprawy i zaczęła oskarżać Marie o oszustwo. Po wytknięciu nieścisłości w jej relacji i wątpliwościach, jakie wzbudziła, dziewczyna złamała się i przyznała, że jej historia to kłamstwo. Tym samym została oskarżona o składanie fałszywych zeznań oraz publicznie zlinczowana przez osoby z najbliższego otoczenia.

Ponad dwa lata później detektyw z Kolorado, Stacy Galbraith, otrzymuje sprawę napaści na tle seksualnym. W toku dochodzenia Galbraith orientuje się, że jest ona uderzająco podobna do gwałtu, do którego doszło jakiś czas temu w pobliskim miasteczku. W związku z tym postanawia połączyć siły z detektyw badającą tamtą sprawę, Edną Hendershot. Wkrótce obydwie kobiety uświadamiają sobie, że mają do czynienia z seryjnym gwałcicielem. Mężczyzną, który fotografował swoje ofiary, grożąc, że opublikuje ich zdjęcia w sieci i zacierał wszelkie ślady przestępstwa z przebiegłością, sugerującą doświadczenie zdobyte w armii lub policji.

Poniżej znajdziecie zwiastun serialu. Tutaj znajdziecie książkę pt. Niewiarygodne.