Nietypowe zajęcia - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nietypowe zajęcia to doskonałe zestawienie dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać bliżej niecodzienne zawody. Poza tym to również świetna propozycja dla każdego, kto interesuje się literaturą faktu, a przede wszystkim, reportażami. Wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie nie tylko relacje z niecodziennych zawodów. To także inspirujące historie ludzi, którzy postanowili zmienić swoje życie lub śmiało czerpali z niego garściami i podejmowali odważne decyzje. Jeśli zatem poszukujecie nietuzinkowych opowieści, które zdarzyły się naprawdę, koniecznie zerknijcie na to, co przygotowaliśmy! I tradycyjnie, dajcie nam znać, czy sięgniecie po któryś tytuł z listy.

Nietypowe zajęcia - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nietypowe zajęcia – Farma Heidy

Farma Heidy - kup na TaniaKsiazka.plDla Heidy Ásgeirsdottír wizja kariery modelki na nowojorskich wybiegach okazała się mało atrakcyjna. W związku z tym dziewczyna postanowiła powrócić w rodzinne strony. I to nie do modnego Reykjaviku, ale do odległej farmy u stóp islandzkich wyżyn. Tym samym odtąd zaczęła poświęcać swój czas na wyczerpujące prace gospodarskie, w tym uprawę ziemi i hodowlę stada pięciuset owiec. To wszystko sprawiło, że właśnie w tym miejscu, w miejscowości sąsiadującej z wulkanem Katla, nieśmiała i skromna dziewczyna zmieniła się w silną i pewną siebie kobietę. Kobietę, która podjęła heroiczną walkę o ochronę dóbr naturalnych Islandii.

W związku z tym obecnie poświęca całą swoją energię temu, by przekonywać polityków i mieszkańców do bojkotowania pomysłów koncernów energetycznych i innych firm, które zagrażają tamtejszym ekosystemom. Heida nie boi się iść pod prąd i narażać się na potworną krytykę. Dlatego też skutecznie przeciwstawia się finansowym potentatom. A co za tym idzie, została okrzyknięta lokalną superbohaterką.

Książka dostępna od 30 października 2019 roku.

Nietypowe zajęcia – Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarzaNietypowe zajęcia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

A może tak rzucić wszystko i zostać grabarzem? Obcując na co dzień ze śmiercią, oswoić ją i uodpornić się na jej powagę, kosząc przy tym niezły hajs? Tak trzeba żyć!

Podczas czytania tej książki przypomnicie sobie najlepsze momenty z kultowego serialu Sześć stóp pod ziemią. Lektura NEKROSYTUACJI wywołuje lekki dreszczyk, ożywczy śmiech i szczyptę kontemplacji. Wszystko w idealnych proporcjach jak starannie skomponowane menu na stypie.

Książka już dostępna.

Nietypowe zajęcia – Gad. Spowiedź klawisza

Gad. Spowiedź klawisza - kup na TaniaKsiazka.plOddziałowi, dowódcy zmian, wychowawcy i dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty, już do końca życia pozostającym w psychice. W związku z tym wspominają o szokujących zdarzeniach, z którymi przychodzi im się mierzyć niemal każdego dnia. I o codziennym kontakcie z bandytami, z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia.

Sam autor ma w tym reportażu cel. Odwiedza zakłady karne, prześwietla gabinety, cele i oddziały, szukając dziur w niewydolnym systemie. W systemie, w którym zbrodniarze mają często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze. Tutaj pojęcie resocjalizacji dla osadzonego stanowi jedynie sposób uzyskania dodatkowej przepustki. Systemie, który według funkcjonariuszy, w dużej mierze bandytów produkuje, a nie nawraca. Który zaczyna się chwiać. Bo kto chce iść do pracy, w której napięcie sięga zenitu, a pensja bruku?

Poza tym bohaterowie tego reportażu nie owijają w bawełnę i mówią szczerze. Tak, w polskich więzieniach bije się osadzonych. Owszem, jest też problem z nielegalnym kontaktem ze skazanymi – przemyt, handel, noszenie grypsów, telefonów komórkowych i alkoholu. Ponadto kontakty seksualne strażników z więźniami. I praca operacyjna służb specjalnych, pozwalających bandytom na prowadzenie nielegalnych biznesów zza więziennych murów.

Książka już dostępna.

Nietypowe zajęcia – Ciało nie kłamie

Autorka książki, dr Judy Melinek przenosi czytelników prosto za policyjne taśmy, podczas najbardziej wstrząsających przypadków Ciało nie kłamie - zobacz na TaniaKsiazka.plgwałtownej śmierci w Nowym Jorku. W związku z tym opowiada m.in. o wydarzeniach z 11 września, aktach bioterroryzmu przy użyciu wąglika czy katastrofie lotu 587 linii American Airlines. Poza tym prezentowana dziś pozycja, to szczery zapis wspomnień patolożki, dr Judy Melinek, pracującej w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej. Autorka opowiada o sekcjach zwłok, dokonywaniu oględzin na miejscu zbrodni i wspieraniu pogrążonych w żałobie bliskich.

W związku z tym teraz czytelnicy mają niepowtarzalną okazję poznać z bliska jeden z najtrudniejszych zawodów. Tutaj co dnia nie brakuje zagadek i niespodziewanych wyzwań. Poza tym pracując na takim stanowisku, nieustannie stoi się w rozkroku między światem żywych i umarłych. Dr Melinek odkrywa przed odbiorcami nagą prawdę o pracy w kostnicy bez upiększających opisów.

Książka już dostępna.

Nietypowe zajęcia – Koderzy. Opowieść o ludziach, którzy zmienili nasz świat

Koderzy - kup na TaniaKsiazka.plProgramiści, koderzy, specjaliści IT. Jak ich praca oddziałuje na nasze życie? Czy stereotyp zamkniętego w sobie nerda w grubych okularach jest prawdziwy? Dlaczego tak mało jest w tej grupie kobiet, choć na początku to one zdominowały tę dziedzinę? Programowanie pozwala wyczarować wszystko. Dzięki niemu można zrobić przelew bankowy w smartfonie, wysłać znajomemu śmiesznego gifa, ale też stworzyć sztuczną inteligencję, która sama podejmuje decyzje. Poza tym może być narzędziem wojny i zmienić wyniki wyborów.

Czy życie programisty przypomina to z serialu Mr Robot? Koder może napisać aplikację, która znajdzie mu idealną partnerkę? Dlaczego twórcy przycisku „lubię to” go nie lubią i unikają Fejsa? Jedno jest pewne: koderzy, siedząc za ekranami komputerów, właśnie programują naszą przyszłość. Ale czy mają pod kontrolą to, co tworzą?

Książka już dostępna.

Nietypowe zajęcia – Na ostrzu skalpela. 50 lat z życia chirurgaNa ostrzu skalpela - kup na TaniaKsiazka.pl

Wspomnienia wybitnego chirurga z okresu, gdy operacje trwały godzinami i często z błahych powodów kończyły się zgonem pacjenta. Śmiertelność chirurgiczna wynosiła wtedy nawet 79 procent. Poza tym same operacje nierzadko przeprowadzane były w domach pacjentów, do narkozy służył eter, a cięcia były tak głębokie i obszerne, że wielu pacjentów wykrwawiało się podczas zabiegów na śmierć. Książka Roberta T. Morrisa daje czytelnikom doskonały wgląd w to, jakie warunki panowały w szpitalach jeszcze sto lat temu. A także, jak na przestrzeni wieków rozwijała się medycyna oraz jak ważną rolę odgrywały wnioski wyciągane po każdej przeprowadzonej operacji, zwłaszcza nieudanej.

Książka już dostępna.

Nietypowe zajęcia – Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata

Nietypowe zajęcia - sprawdź na TaniaKsiazka.plGłód przygody i ekscytującego życia? Potrzeba udowodnienia światu zdominowanemu przez mężczyzn, że mogą dokonać niemożliwego? Bezkompromisowa walka o swoje marzenia? Co sprawiało, że Polki porzucały spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było?

Michalina Isaakowa, słynna poławiaczka motyli, samotnie wędruje po Ameryce Południowej. Spędza dwa lata wśród Indian. I w tajemniczych okolicznościach znika. Jadwiga Toeplitz-Mrozowska, popularna przed wojną śpiewaczka i aktorka, podróżuje na norweskie Lofoty i Bliski Wschód. Sporządza mapy i wytycza nowe szlaki. Poza tym, jako pierwsza Polka samotnie dociera do Tybetu. Maria Czaplicka pragnie zostać antropologiem tak jak Bronisław Malinowski, ale… jest kobietą. Mimo to rusza z ekspedycją naukową na Syberię, gdzie w ekstremalnych warunkach bada zwyczaje szamanów.

Książka dostępna od 16 października 2019 roku.